| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre acei oameni care distrug obiecte și aparate electrocasnice ori folosindu-le necorespunzător în mod intenționat ori din teribilism, precum în exemplul din clipul de mai jos:
https://youtu.be/otgZxNVhtRs?
Mie mi se pare o lipsă de respect față de oamenii care din diverse motive nu își pot permite a cumpăra acele lucruri cât și pentru cei care le-au proiectat.
Înțeleg că unele nu mai pot fi reparabile dar unele da și e păcat să le distrugă de tot persoane de genul.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Sunt de acord cu cei care distrug telefoane pentru a le testa, caci pana la urma, majoritatea le primeste de la producatori, iar restul le plateste din banii castigati de la Google.

https://www.youtube.com/c/JerryRigEverything/videos

Sau cu Mythbusters, ce distrugeau diverse lucruri (masini, televizoare, si o multime de alte lucruri) pentru a face experimente de fizica si nu numai.

In nici un caz mascariciul trist din clipul tau.
Nu m-am uitat prea mult, dar dupa cum arata carcasa aia, numai piesele de care aminteste el nu se gasesc inauntru.
O fi ceva luat din Flanco la 1100 RON.
SAU era goala.
Televizor nu se vede acolo, decat o cutie de carton pe care o "cuminteste" cu bata, apoi o diseca cu drujba.

iPhone-ul acela parea iPhone 7 (sau chiar 6S, sau iPhone 8), si era deja spart, deci mai mult de 2 boabe de fasole nu valora.
Sa nu mai zic ca putea sa fi fost cumparat furat (si automat blocat),
la vreo 300 RON, sau gata spart, pe la aceeasi suma.

Iar din cate view-uri are, n-as zice c-a pierdut vreun leu, dimpotriva :(
Nu sughite lumea de la un dezaxat ca asta, trist e ca se iau multi altii dupa el.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici 5 secunde nu m-am putut uita.
De ce as pierde timp din viata mea, urmarind un esec dornic de atentie?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ca primesc bani pentru ceea ce fac... pentru ei nu conteaza.

Răspuns utilizator avertizat