| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre acei oameni carora le place să creeze haos în jur și să să certe cu alții sau să se bată din cauza lor?
Poate cunoașteți și voi astfel de cazuri în care cei care creau astfel de dispute o făceau pe față sau pe la spate, cum se zice.
Care e motivul psihologic pentru care ei fac asta?
Teribilismul cumva?

Răspuns Câştigător
| Roxanaandrusca a răspuns:

Părerea mea este că acei oameni care fac scandal vor atenție de la cei din jur și fac aceste lucruri pentru a obține atenți și colegi mei de clasa fac aceste lucruri. Dar daca nu e așa ori le place cearta și le plac sa văd că uni suferă ori e vreo boala psihica Dar daca nu e niciuna dintre aceste lucruri nu știu ce au

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta ii face pe ei sa se simta bine in acel moment.

Nici nu stiu daca are rost sa dau un raspuns mai amplu pentru un asemenea caz laughing, ca... nu merita.
Daca imi ziceai de persoanele care creeaza zambete pe buze ^_^, scriam pagini intregi.

| Mosotti a răspuns:

Unii pur si simplu se amuza facand asta, greu de spus motivul psihologic, fie au avut probleme in copilarie si este rezultatul unor traume, fie asa sunt ei genetic construiti ceva mai rai, varianta corecta se alege in functie de situatie cand se stie situatia acelui om, trecutul lui.

Ca in mod normal nu ar trebui sa vrea asta adica sa faca rau altora de fapt.

| Ineys a răspuns:

Oameni tristi care au o viata plictisitoare si trebuie sa si-o faca mai interesanta prin lucruri de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi s-a intamplat faze in care, un baiat sa fie la mijloc in conflicte care le aveam cu straine. Chiar as vrea si eu sa stiu problema lui, radea de mine. Altceva nu inteleg, ce-i asa distractiv cum plang, cum ma stramb, cum "ma uit", cum ma supar, tremur, ma enervez si toate astea, el a zis ca-i place "de mine", cica ii palce "cum ma uit". Aia loveste, el o tavaleste langa mine, frumos din partea lui. Probabil, asa se excita, distreaza el, la comportamentul lor. de "luptatoare". Pai, nu pot sa fac nimic, unde merg eu, trebuie sa vina si el sa fie cu mana pe mine, apoi cu fata pe langa mine, se ia de mine, ba ea, ba el in drumu meu, acelasi, care e problema lui, cum sa-l mai ignor, ca DA INNEBUNESC de nervi, cu asta pe mine nu am nimic in viata doar amintirile astea. Exact asta vrea, ii place cum fac, rade de mine cu ele, se f** se lauda la mine. Vai de mine, viata mea ce ratata eu in viata, trebuie sa stiu de astia, ca trebuie sa fie si ei, daca fac ceva ma duc undeva, hop si el cu noua fata iar "iese urat" la mine. Ca el vrea ba pe ea, ba pe mine, trebuie sa fie cu mai multe, sa ma bata din cauza lui, ca el vrea sa f** sa rada. Ca vai o pupa si trebuie sa ma bata ca ii da ala limbi, trebuie sa ma jefuiasca sa ma loveasca sa se ia de mine "colega" de fiecare data cand ma vede, ea zice ca sunt eu "nebuna" la toata lumea, ce problema are. El care nu-si are locu acolo, ci vine sa fie cu ea, si am plecat si mi-a terminat ea scoala in locu meu.
Trebuie sa ma izolez eu, de stresul care mi-l cauzeaza, de ceea ce-mi face trebuie sa fug eu in izolare si tot nu vrea sa ma lase sa ies din izolare, imi face bariera, au trecut anii. Ce ratata eu la varsta mea cum am ajuns, ce s-au distrat ei. N-am ce sa fac ce sa zic. Sunt un nimeni, n-am viata n-am nimic, plang de ani.
Tu stii la ce fel de oameni te gandeai cand ai scris.