| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre acele vânzătoare, că mai mult femei am vazut, care continuă să vorbească la telefon, chiar și atunci când au clienți în magazin si trebuie să-i servească, ba chiar și în timpul servirii?
Am văzut faze din astea de multe ori.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu mi s-a întâmplat decât o data, nu a durat mai mult de 2 minute, și nu aveam cum sa ma supăr, ca vorbea cu cineva din familie, probabil mama sau fiica.
Dar când durează peste 4 minute, și se mai formează și un mic sir indian la casa, iar doamna7domnisoara vrăjește prinți sau bârfește cu fetele, cineva trebuie s-o aducă cu picioarele pe pământ.
Chiar dacă acela sunt eu.

Ea e plătită sa servească clienți, nu sa povestească.
Poate pentru ea timpul nu e important, dar printre clienți se pot afla și persoane grăbite, ce pierd autobuzul sau întârzie la o întâlnire... (nu neapărat romantica).

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faceam reclamatie daca ma enervam, de fel am fost servit cand am ajuns la vanzatoare sau venea un coleg

| Adry05 a răspuns:

Ca să te angajezi la un magazin nu-ți trebuie prea multă școală, în plus nu e un job pentru care merită să te lupți să-l păstrezi așa că îți cam permiți să faci ce vrei. Nu e ok, dar pot înțelege de ce ar fi tratat cu așa indiferență un astfel de job. nu-mi convine îți dai seama să vreau să cumpăr ceva și să stau să pierd timp aștept după asta. eu în general dacă dau de astfel de situații stau puțin și dacă tot mă ignoră, dacă n-am luat prea multe pur și simplu i le las acolo și plec

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt si ele plictisite. Daca omul vrea sa cumpere, cumpara.
Probabil erau altfel la inceput, dar li s-o fi luat.
Asta sau... nu le prea pasa. Dar tind sa cred ca prima varianta.

Mai rau sunt acelea care vorbesc prea mult insistent cu tine laughing

| Mosotti a răspuns:

Pai ce parere pot avea? Parere proasta, nu e normal sa faca asa. Seful magazinului nu are nimic de zis?

| Freya1 a răspuns:

Aia e cea mai ok.Sa vezi cand intri si nu apuci sa te întorci ca e langa tine si bolboroseste continuu si iti explica si nu te lasa sa te uiti, nu poti sa te hotărăști ca iti vara chestii pe gât, sta langa tine si ti se uita in mana sau plasa...

| SilentRain a răspuns:

Dacă nu ma tine 7 ore la casa ' nu am nici o problema

| Sofer a răspuns:

Sa vorbească la telefon atunci când nu sunt 10 clienți ce așteaptă la casa.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu prea mă deranjează așa tare deși nu mi se pare prea politicos. Dar atat timp cât își fac treaba responsabil este ok. happy