| khgyurfy6uguikl a întrebat:

Ce parere aveti despre acest fragment, va place?
Si care e cel mai frumos lucru din viata dupa parerea voastra? Fundahappy

"Intinsa in iarba se uita la cer.la norii ce plutesc sus sus de tot.la soarele timid ce se ascunde printre ei si apune usor usor: Iata ca cerul s-a colorat.parca e pictat cu o culoare calda, roz.culoarea ei preferata.si in fiecare seara vine in acelasi loc.sa admire aceeasi culoare.sa admire acelasi spectacol al naturii. v-ati gandit vreodata la cine picteaza cerul? ati fost vreodata fascinati de nuantele lui? ea da. iar apusul e momentul ei preferat. si adora sa stea nemiscata intinsa pe iarba si sa astepte pana cand cerul se transforma incetisor din albastru in roz -rosiatic ca si cum norii ar fi umpluti cu praf colorat ce se imprastie incet incet. ei bine, mai poti spune ca viata nu e frumoasa in fata unui asemenea spectacol? NU.sau mai poti spune asta privind marea, soarele, un camp de flori? nu mai poti.nu ai cum. Multi se plang ca sunt saraci, ca nu au nimic.Vi se pare " nimic" soarele, marea, ploaia, universul? Sunt ale noastre cat mai stam aici. si trebuie sa le admiram acum caci de sub pamant nu se mai vad.plus ca avem de stat o buna bucata de vreme acolo happyviata se grabeste mereu.se plimba, merge, alearga. Fara sa iti dai seama o ia la fuga repede in graba.viata e un mister. o pierdere de timp. un labirint. o calatorie. o nebunie. dar e cea mai frumoasa nebunie de care vom avea parte vreodata. fericirea e ascunsa in cele mai simple lucruri.sunt atatea lucruri frumoase in viata de zi cu zi.parfumul cafelei de dimineata. un weekend la mare. o dupa-amiaza cu prietenele. o bere rece intr-o seara de vara. un sarut. o iubire. o amintire. rasaritul pe plaja.vata de zahar.zambetul unui copil. "

Răspuns Câştigător
| theGazetteVortex a răspuns:

Da. fragmentul este superb [chiar mi-a atins putin latura sensibila] dar eu cred ca in viata cel mai frumos lucru este scopul pentru care lupti, indiferent ca esti parinte, adolescent, sau doar un pusti, [prietenia nu e ceva in care sa te increzi oricand, te poate trada imediat] deci, daca ai unvis, asta e cel mai important sau daca iubesti ceva sau pe cineva, cel mai frumos e sentimentul ca l-ai proteja cu orice pretwinking

1 răspuns:
| TrixLove a răspuns:

Cel mai frumos lucru din viata? pai...din mai multe puncte de vedere, pot sa-ti spun asa:
1. daca esti mama\tata, vei spune ca familia e cea mai importanta
2. daca esti adolescent\adolescenta, vei avea un raspuns gen: dragostea
3. daca esti un prost, asa cum am mai intalnit, vei spune ca moartea.
Sincer, pentru mine, cel mai important lucru este prietenia.
Nu ma pune sa argumentez, am zis ce-am simtit.
Si da! imi place fragmentul.
Funda?