| acidickiddo a întrebat:

Ce părere aveţi despre acţiunile caritabile? Credeţi că banii se duc acolo unde trebuie?

7 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu cred ca da.Mi se pare uimitor cum sunt in lume oameni care doresc sa ajute o persoana in suferinta fara sa o cunoasca.

| TheStory a răspuns:

Da se duc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duc, dar nu toţi. Îşi mai opresc şi organizatorii un comision respectabil.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Da, chiar se duc.

| DeKoniec a răspuns:

Da,se duc.

| BestStudio a răspuns:

Sunt bune.

| acidickiddo explică:

Eu las de obicei bani celor care stau prin magazine sau pe stradă,cu diverse flyere.Mă gândesc că poate banii chiar ajung la copiii,la oamenii nevoiaşi.În schimb, acţiuni caritabile de amploare nu am făcut, asta pentru că nici nu am cu ce. Ştiu clar că aş ajuta pe cei în nevoie, fără sa regret.Îmi place să ajut când pot, chiar dacă sunt de multe ori in grabă sau pe fugă. happy