| LaNaibaa a întrebat:

Ce parere aveti despre apartenenta Romaniei in Uniunea Europeana?

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Dupa parerea mea, Uniunea Europeana are doar 6 membri: Germania, Franta, Marea Britanie, Italia, Spania si Austria. Restul sunt niste pioni exploatati la maxim. Romania este unul dintre cei mai importanti pioni (avand resurse naturale foarte mari si valoroase). Dar nici nu prea mai are, au vandut cam tot ce se putea: Petrom-ul, Rosia Montana, Gazele de sist, Petrolul din Marea Neagra. De aia a fost primita Romania in Uniunea Europeana.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E de dragul de a fi, pentru interesele celor de la Bruxelles. Logica ar fi ca tara noastra sa aiba salaii mai bune, un nivel de trai adecuat dar nu e asa.

Apache
| Apache a răspuns:

Daca nu ar fi Uniunea Europeana am fi ajuns mai rau decat Republica Moldova...

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea buna.Altii(si de afara dar si din tara)isi rezolva propriile interese pe aceasta baza.Iar noi, astia de jos, am dus greul si inca il vom duce.

| Madayna a răspuns:

Este bine ca facem parte din U.E. dar nu stiu daca meritam din plin asta.

| JucărieLEGO a răspuns:

E frumos dar nu prea.