| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre „asta"?
https://www.youtube.com/watch?v=Ave2Oi-Bq6I

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stai, Timis? De aici de la mine? Ma mut atunci.
Glumesc. Nu exista asa prostii. Totul vine din creier nu de la altceva. Nu exista vina data pe cineva. Omul e singura faptura de pe pamant care poate sa isi insuseasca termenul de "vina".

Si in ultimul rand... tu nu ai la ce sa te uiti? Zic asta ca am vazut ca nu te superi laughing da serios acum. Sunt lucruri de 1000 se ori mai interesante pe lumea asta decat asta. Gandeste-te ca anii trec. Nu o sa vrei sa te auzi zicand ca ai stat pe TPU si ai pus intrebari despre niste aberatii (zic numai de intrebarea asta, serios big grin ).
Invata sa scrii cu stanga, citeste, deseneaza ceva creativ. Asculta de cineva mai mare, ca asa am facut si eu candva si nu mi-a zis nimeni asta.

Si da, si daca mi-ar fi zis nu as fi ascultat la fel cum o sa faci si tu. Deci nu e problema big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ala era drogat, da-l naibii. Mai rau e de astia treji care pun botul la elucubratiile religioase si le iau in serios de parca mafihotii in sutana le-ar fi tata, le-ar fi mama.

| Celcestietot a răspuns:

Nu știu, dar faci reclama proastă creștinilor cu acest video. Asta nu înseamnă că toți suntem la fel, referitor la video. De cei care fura, violează, ucid etc și sunt atei, ce mai spui? Un om nu reprezintă neapărat creștinismul, un om normal, de rând, nu mă refer la divinitate - la Iisus. Dacă este să o luăm așa, un creștin adevărat nu ar fi ucis, pentru că respectă porunca. Acel om după părerea mea nu este creștin adevărat.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

De cei care fura, violează, ucid etc și sunt atei, ce mai spui?

cele mai violente tari sunt cele religioase, care atei fura, violeaza, fac crime din moment ce 99% sunt crestini in Romania

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Https://en.m.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Romania

Fă-ți un update Ray.

Și tu aparții ortodoxismului, încă nu ai semnat ceva că ieși din el, deci și tu ești creștin, un creștin hultior mai exact. Și, eu mă refeream la creștinii adevărați. Altă dată citește mai atent.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Orthodox Christianity (81%)
Protestantism (6.2%)
Catholicism (5.1%)
Other (1.5%)
Not religious (0.2%)
No data (6%)

ba da am semnat la recesamant

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Tu nu esti un crestin adevarat, crestin adevarat daca ar fi sa aleg ar fi mircea, daca as fi iisus las primi in imparatia mea ca merita

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Nu este 99% cum ai spus tu.

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici departe nu este, Romania este o tara majoritar crestina

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Da, dar nu cum ai spus tu la procent.

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Darwine vezi-ți de maimuțele tale și nu te mai amesteca în treburile religioase, treburi care nu te privesc. Scrii ca să te aflii in treabă omule, pentru tine nu exista Dumnezeu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, puisor, statisticile alea sunt pe baza rezultatelor de la recensamint. Guess what? M-am declarat fara religie/ateu/whatever.

| Celcestietot a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Bine.

| ionutB0090987 a răspuns:

Probabil omul era schizofrenic, pentru de obicei acei oameni au experiențe religioase COMPLET FALSE.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ionutB0090987):

Si exista cumva experiente de-astea autentice? Ce le face autentice? Eu daca ma duc la psihiatru si ii zic ca am vorbit asta noapte cu fiul lu' dumnezo' si cu mariuca, crezi ca diagnosticul va fi diferit daca eu as avea antecedente sau daca as fi sanatos tun?