| KingJulien a întrebat:

Ce parere aveti despre avort? eu o consider o crima, vreau cea mai buna parere straight face

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In unele cazuri e necesar sa se faca ca sa evite moartea femeii sau daca e copil dintr-un viol atunci nu se pune problema sa refuze sa il aiba asa facand avort.

| Graphee a răspuns:

Avortul=uciderea unei vieţi. Este un mare păcat. E ca şi cum te-ai ucide pe tine. Dar multe femei din păcate, practică avortul.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Dupa mine este cel mai mare pacat.Copilul acela nu are nicio vina saracutul.Mai bine te gandesti inainte sa il faci decat sa avortezi.Parerea mea.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Si eu la fel.

| SmileyyXD a răspuns:

Am aceeasi parere ca tine. Avortul inseamna omorarea unui suflet nevinovat, deci este o crima.Ar trebuii sa se interzica asta mai ales in Romania unde sunt cele mai multe femei care avorteaza.Dar uneori stau si ma gandesc: Poate chiar nu au cum sa creasca acel copil[in cazul adolescentelor] dar totusi este responsabilitatea lor deoarece au facut acel copil cu voia lor.

| Kίđđίєױ a răspuns:

Din fericire pentru tine l-am intrebat pe preot ce inseamna si mi-a raspuns asa:''Avortul inseamna uciderea unei vieti pe care dintr-un incident il ai sau l-ai avut in burta ta. Unii copii care mor in burta mor pentru ca asa vrea Dumnezeu caci unii copii sunt asa de rai incat Dumnezeu nu ii vrea pe Lume''

Întrebări similare