| victor987 a întrebat:

Ce parere aveti despre bombele care au explodat la maratonul de la Boston? e un pretext pentru a incepe un alt razboi cumva?

14 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Salut!
Nu nu cred ca o sa se inceapa vreun razboi, deoarece ceea ce s-a intimplat la Boston a fost doar un atac terorist.
O zi buna!

| Wøodenpints a răspuns:

Caută pe internet harta lumii. Pune un deget pe Boston şi unul pe România. Imaginează-ţi cam ce distanţă este între cele două locuri.
Acum, ai impresia că ar trebui să-mi pese că nişte omuleţi s-au jucat cu bombele într-o zonă a lumii cu care eu n-am absolut nicio legătură?
Nu, chiar nu-mi pasă de bombele care au explodat acolo. Putea să nu moară nimeni, puteau să moară mii de oameni, la fel de puţin îmi păsa. Nu-i cunosc, deci mi se rupe.
Atâta timp cât nu vine nimeni să-mi dea mie cu bombe, consider că-i de bun simţ să mă doară la bască de Boston.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... Eu zic să începi deja să intri în panică. S-ar putea să murim cu toţii. Vin extratereştrii. Chupacabra este mânios. Valuri de răutate se vor năpusti asupra Terrei, o forţă mistică invadează Rusia.

| victor987 explică (pentru anonim_4396):

Sfatul meu e sa pui mana sa inveti putina istorie si o sa vezi cum incep razboiele cum sunt manipulati oamenii... uita te la 9/11 la razboiul din iraq, afganistan cica aveau bomba nucleara si ia sa vezi de fapt nu o au-ei s au dus acolo pentru petrol, argint, litiu nu pentru a apara democratia-)) uita te putin la societatea americana si o sa vezi ce democratie e...

| anonim_4396 a răspuns (pentru victor987):

Chiar nu cred că ai găsit persoană potrivită căruia să-i dai sfaturi în legătură cu istoria. Nu mă interesează câtuşi de puţin istoria, economia, societatea, democraţia sau orice alt rahat ce ţine de SUA. O să mă intereseze SUA atunci când n-or să mai existe şi sper din suflet să apuc acea zi.

Totuşi, am şi eu o curiozitate, ca să mai înţeleg şi eu mentalitatea majorităţii românilor... cu ce te afectează pe tine ce s-a întâmplat în Boston şi ce se întâmplă cu SUA în general?

| victor987 explică (pentru anonim_4396):

Cum poti sa spui -cu ce ma afecteaza pe mine, u gandesti macar?-daca stai si te uiti in jurul tau o sa vezi ca totul e la nivel global noi facem parte din NATO si din UE, avem responsabilitati si o sa vezi ca incet incet si noi o sa devenim din ce in ce mai asupriti drepturile noastre ca cetateni ni se vor micsora, noua ordine mondiala o sa aiba si mai mare putere, bancherii vor controla absolut totul la nivel de individ nu la nivel guvernamental cum o fac acum-ei vor sa se uneasca iar elita sa ia decizii pentru toti

| anonim_4396 a răspuns (pentru victor987):

Aha... mişto. Mulţumesc pentru informaţii.

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa.....Corectie:
Extraterestrii au venit de mult.
Chupacabra nu exista(nici Mos Craciun).
Valuri de rautate=radiatii solare
forta mistica din Rusia==Prostia...
Pace!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Amuzantă corecţia. laughing Mersi. Acum mă duc, că trebuie să iau masa cu nişte forme de viaţă de pe Jupiter.

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Pofta buna! Esti felu intai sau aperitivul? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru ErrorFound):

Desertul.

| xCrazyGirl a răspuns:

Wow. toata lumea vorbeste despre asta? si aici in Italia doar despre asta se vorbeste.

| yonut2121 a răspuns:

Atacul de la Boston a fost acut de teroristi, deci nucred ca o sa se porneasca vreun razboi.
Sincer, cred ca o sa se intample ceva intre America si Coreea.prea se ameninta una pe cealalta

| victor987 explică (pentru yonut2121):

Cu 10 min inainte de a exploda bombele erau genisti acolo cu caini cu tot si cica faceau un exercitiu o simulare si dupa 10 min boom...hai sa fim seriosi mai mare propaganda pentru a incepe un nou razboi si pentru a le lua armele americanilor si drepturile lor din constitutie nu exista...america se transforma incet incet intr un stat politienesc si la fel o vom face si noi, noua ordine mondiala controlata de bancheri si pusa in practica de guverne incepe incet incet sa prinda contur-suntem niste sclavi pe plantatie daca nu ne trezim si vedem adevarul