| BilaRomânească a întrebat:

Ce părere aveți despre cafeaua la ibric? Vi se pare un mod cam primitiv să faci cafeaua și să îmi cumpăr un aparat modern sau să fac o mare schimbare și să arunc ibricul?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Se vede clar că ești generația IPhone.
"Poșircă la ibric"? Ai consumat vreodată cafea turcească la nisip? Ai fost vreodată într-o cafenea?
Înainte de a emite o opinie, studiază întâi, apoi răspunde!
Altfel te umpli de ridicol!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aia e cea mai buna

| Celcestietot a răspuns:

Poți alege sa o faci oricum dorești, nu cred că ar conta așa de mult metoda de preparare, ci gustul.

| Andreeush a răspuns:

Fiecare își bea cafeaua cum vrea.

| alina2k18 a răspuns:

Pai nu ai baut niciodata cafea la un espresor mai de doamne ajuta?
E o diferenta uriasaaaaaaaa, nu se compara ever cu poșirca aia de la ibric :))
https://www.emag.ro/......DG0CLBBBM/
Cauta-l second hand pe olx.

| BilaRomânească explică (pentru alina2k18):

Scump, ceva mai ieftin nu aveți?

| Andrei200202 a răspuns (pentru alina2k18):

Nu sunt consumator de cafea dar dupa parerea mea ar fi mai buna la ibric, față de a o face la un aparat. In general lucrurile făcute manual sunt mai bune, mai gustoase in cazul nostru.
Repet, e o parere. Nu stiu cum e la ibric sau la un espresor.

| alina2k18 a răspuns (pentru romeo78):

Tu compari ibricu de inox de pe aragaz cu cafeaua turceasca la nisip? laughing
Ai idee cam cat costa un ibric din ala si ce mecanism e si cum se face?
Si oricum sunt fana espresso, imi place cafeaua cremoasa si f tare, asa simt cel mai bine aroma si ma bucur de eawinking
Va faceti cafea cu Jacobs la ibric, va strecurati zatu ca va doare pancreasu laughing si va dati experti laughing
Parca il si vad pe autorul intrebarii cum isi ia cazan de cupru si ibric de arama sa isi faca o cafea dimineata laughing

| romeo78 a răspuns (pentru alina2k18):

Se vede clar că ești generația IPhone.
"Poșircă la ibric"? Ai consumat vreodată cafea turcească la nisip? Ai fost vreodată într-o cafenea?
Înainte de a emite o opinie, studiază întâi, apoi răspunde!
Altfel te umpli de ridicol!