| Drsss a întrebat:

Ce părere aveți despre calculatoarele second hand?

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Excelentă.

| Drsss explică (pentru mihai69):

Sper ca nu se strica dupa o saptamana

| mihai69 a răspuns (pentru Drsss):

Dacă le iei de la o firmă, ai garanție (în general - cam 6 luni).
În plus, majoritatea au sistemul de operare cu licență.
Eu am luat vreo 3 laptop-uri în ultimul timp, toate cu procesoare Intel i3 sau i5, toate sub 1000 de lei.
Găsește-mi tu unele noi care să fie la fel. Și nu am avut probleme cu niciunul.

| Drsss explică (pentru mihai69):

Am vazut si i3 la 4 milioane, crezi ca e ok?

| mihai69 a răspuns (pentru Drsss):

Depinde pentru ce ai nevoie. Posibil, dacă îți sunt îndeplinite cerințele minime.

| Drsss explică (pentru mihai69):

Pentru niste jocuri

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Multa vreme ma multumeam cu ele. Sunt ok daca le iei la pret de nimic, dar poti sa te astepti la probleme (sa se inchida cand se incalzesc, sa crape brusc, etc).

| Andreeush a răspuns:

Poate unele merită.

| Sofer a răspuns:

Sunt bune. Ca orice produs SH, testat si probat inainte.