| Hdhdj a întrebat:

Ce părere aveți despre cartea "Infernul lui Dante"?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mișto.

| Februar30 a răspuns:

Divina comedie a lui Dante nu este o opera literara, este mai mult de atat happy Merita studiata.

| Hdhdj explică (pentru Februar30):

Imi poti spune cam cate pagini are? Si are si ilustrații? Ca am vazut pe net ca apare si o imagine cu cele 9 cercuri, dar nu stiu daca apare in toate cărțile.

| Februar30 a răspuns (pentru Hdhdj):

Nr de pagini depinde de formatul cartii, marimea textului. Asta are vreo 600 pagini vad:
https://www.elefant.ro/......ed4e1aacaa
Nu stiu daca au ilustratii... asta ar trebui sa fie mentionat pe site.