| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre femeile casnice?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putori

18 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Despre a cui?
Multi o inteleg gresit, altii o fac gresit.
Eu inca nu am reusit blushing

| LoveSleep a răspuns:

A sunat anul 1920 și a zis că-și vrea casnicele înapoi.
Tot pe vremea aia venea bărbatul femeii acasă de la muncă, îi dădea o bătaie, apoi mânca, apoi pleca să-i dea o m Mărioarei de vizavi, apoi venea acasă își bătea nevasta iar.
Toate lucrurile astea mi se par oribile. Dar dacă chestia asta se întâmplă (mai mult sau mai puțin) în 2020, sunt perfect de acord. Dacă accepți să te întrețină unul, cred că trebuie să accepți și riscurile care vin cu asta.

Oricum, cu cât mai de succes devine el, cu atât mai menajeră devine "casnica".

| TheBIoodyHound a răspuns (pentru LoveSleep):

2020, faptul ca femeile au aceleasi drepturi ca barbatii nu face nenecesar ceea ce faceau pentru familiile lor acum 100 de ani. In continuare ce fac persoane ca asta e la fel de important: https://www.youtube.com/watch?v=J2mMhzZxt-w

Trebuie sa fii ingust la minte ca sa fii de acord cu bataia si umilirea unei astfel de persoane pentru ca familia din care face parte e intretinuta de ala a carui treaba e s-o intretina si care a mai fost si de acord sa faca asta.

| SilentRain a răspuns:

O etapa normala a vieți, ce părere sa am... Unele se dezvolta frumos, alte sunt un dezastru
O casnice nu e pentru oricine necesita rabdare, sacrific înțelegere, respect reciproc
Par simplu in teorie in practica e mai greu

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Ce să dezvolți frumos? Skilluri de a face curățenie? Te plafonezi în orice domeniu ai avea un talent sau un potențial dacă stai așa și dacă te lasă bărbatul ce faci laughing

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ce gândire eronata, ai cumva lag?

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Nu, nu știi tu să citești

| gemeni6226 a răspuns:

In trecut ambele bunicute ale mele au fost casnice una a crescut 5 cealalta 3 copii si pot spune ca cinste lor pentru ca casa era mereu de o curatenie perfecta micul dejun, prinzul si cina erau pregatite la ore fixe de o cantitate si o calitate extraordinar de buna, stiau sa conduca gospodaria in mod exemplar si aveau toata stima si iubirea tuturor, nimeni nu punea la discutie cuvintul lor.Se mai organizau multe chefuri de ziua de nastere a fiecaruia, ocazie cu care bunica mea facea mese ce nici in ziua de azi oricit ma straduiesc nu stiu sa ajung in urma nici sa fac atitea feluri nici de calitatea respectiva.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu mai am o parere buna nici despre tine pentru ca ai dat funda la un asemenea raspuns si nici despre cui i-ai dat.Imi pare foarte rau pentru voi traind cu astfel de idei nu va vad fericiti in viata astasad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dezvolta, nu înțeleg la ce te referi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Femei care nu muncesc, stau acasă și spală ciorapi.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Tot munca e si aia. Pana la urma cineva trebuie sa se ocupe si de asa ceva. Iar daca barbatul are salariu suficient de mare, e ok si asa.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Să ne lăsăm toți de muncă și să facem curat acasă atunci laughing
Familiile cu joburi și copii cum se descurcă?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am nici o părere despre ele, măcar is conștiente că bărbaților nu le prea pasa de ce muncesc ele câtă vreme le aduce un beneficiu.

Chiar dacă e ăla minim de făcut curățenie, cea mai buna părere o am despre femeile alea care lucrează pentru bărbatlaughing, pentru ai face viața mai ușoară, iar cea mai proastă e despre alea de se chinuie sa devină independente și se fucuseaza doar pe asta. Fără să-și de-a seama că scopul lor este sa ajute barbatul, nu sa faca concurs cu el.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai pus cumva problema ca toate sunt sau vor sa devina asa?
Si nu e vorba doar de curatenie happy.

Fiecare cum poate atat timp cat rezultatele sunt bune.

| Jus7t a răspuns:

Nu sunt toate casnice din același motiv, ce rost are un răspuns general?

| Andrei200202 a răspuns:

Oo s-a întors caste

| TheBIoodyHound a răspuns:

O parere buna.