| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre cazul George Floyd?

13 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Dupa gratii cu politistul respectiv, si l-as baga intre prizonieri afro americani.Mai mare pedeapsa nu trebuie.Prizonierii din inchisoare ar sti modalitatea sa se revanseze pentru nedreptatea facuta de acesta cu virf si indesat.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

O, nu! Pedeapsa o va primi doar pe lumea cealaltă.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine in viata mereu a functionat faptul ca daca s-a intimplat sa fiu rea am primit ''rasplata'' aici in aceasta lume, cand am fost buna iar, nu a trebuit sa astept sa mor.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Nu la fel se întâmplă cu toți.
Unii primesc și aici și dincolo.

| SERIALS a răspuns:

Ce nedreptate!

| anonim_4396 explică (pentru SERIALS):

Acum nu degeaba vandalizeaza ei tot ce prind în cale. Ei săracii dintotdeauna au fost tratați așa, și acum se revolteaza.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce dracu se revolta pe magazine si pe afacerile oamenilor?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu-mi explic, dar se pare ca America nu a reușit să-i integreze și pe ei. Cu ei o sa aibă multe bătăi de cap după această tragedie.
Nu doar negrii vandalizau magazine, ci și "albii". Acum na stăteau și ei, protestau, și nu aveau o băutură răcoritoare, o ceva. rolling on the floor
Dar evident ca s-a ajuns mult prea departe.

| Justme79 a răspuns:

Păcat că a murit în așa fel, in rest ca de obicei se fac diferențe între aspectul oamenilor și în ziua de azi și mult timp de acum încolo așa vor continua indiferent de unde provi mai ales când ești de culoare sad

| anonim_4396 explică (pentru Justme79):

Eu chiar îi admir pe cei de culoare, unii dintre ei chiar au mai multa capacitate intelectuală decat "cei albi". E groaznic ce s-a întâmplat!
I-a folosit cel rău în acele momente să-l omoare pe bietul om.

| Justme79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Contează culoarea mai puțin, contează să ști să fi om din toate punctele de vedere restul chiar numai contează ...trăim într-o lume unde se pune accent pe culoarea pielii și nu pe oamenii!

| anonim_4396 explică (pentru Justme79):

Asta este adevărul din păcate!

| Justme79 a răspuns (pentru anonim_4396):

Știam deja happy