| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre China?

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Subscriu la ce au scris colegii, China e o tara interesanta din punct de vedere turstic, au o cultura vasta, istorie multa dar sistemul politic o strica total si o aduce intr-o lumina extrem de proasta, exact si rusia la fel, e si aia o tara interesanta cu multa cultura, o tara unde s-au nascut multe genii, vorba "frumoasa tara dar pacat ca e locuita" se aplica perfect in cazul Chinei si rusiei.

| Dismally a răspuns:

Cum a spus si ChrisBV, e o tara frumoasa, o cultura interesanta dar sistemul politic o trage in jos.

| CostinAlamariu a răspuns:

O mizerie imperialista și comuistă. Sper să se spargă în bucăți și să dispară orice urmă de comunism

| LordCristobal a răspuns:

Din punct de vedere turistic e o tara care mi-ar placea sa o vizitez, are multe chestii faine de vazut.
Si chinezii de fel mi se par niste oameni foarte simpatici cu capul pe umeri.
Din punct de vedere politic nu imi place tara, are un regim comunist care desi a facut din China o mare putere politica si economica totuși oameni traisec ingramaditi in blocuri si in saracie si nivelul de trai nu e unul foarte ridicat.Sunt mari discrepante intre saraci si bogati si nici salariul minim pe economie nu e indeajuns sa iti faci un trai linistit.