| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cinematografia romaneasca din ziua de azi?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi după 2000, cam așa, a început să aibă niște prestanțe foarte slabe(exceptând telenovelele). Eu cred că acum își mai revine puțin, însă tot nu are resursele să iasă un film wow.

| Deaad a răspuns:

E foarte foarte buna in prezenta,dupa parerea mea.
Lungmetrajele underground,ca sa spun asa, de care lumea nu prea a auzit, sunt absolut extraordinare, dupa mine.

De exemplu, Moartea domnului Lazarescu(dar e din 2005 sau asa ceva),"Toata lumea de la noi din familie"(un film perfect facut din toate punctele de vedere si unul dintre preferatele mele din toate timpurile).

| munteanuionvictor a răspuns:

Sunt si filme bune. Recomand filmul `Dupa dealuri`.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Mai sunt si filme bune.