| Printesyka a întrebat:

Ce părere aveți despre comunitatea LGBT?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Imi sunt indiferenti. Mai degraba ma enerveaza mosii, babele si toate persoanele care vorbesc numai lucruri vazute la televizor sau auzite la biserica.
Chiar ma amuza ca ei cred ca asta e una dintre problemele majore ale secolului.

Am vazut un fel de reportaj in care spuneau unii ca "sunt dezgustatori", "cum? sa-i vada copiii cum schimba bale?"
In primul rand, cine naiba "schimba bale" cand e foarte multa lume in jurul lui? Sa fim seriosi. Asta ar trebui sa fie o chestie de bun simt pentru oricine.

In alta ordine de idei, orfelinatele cam au copii prin ele.
Sincer, daca as fi orfan, as prefera sa am parinti 2 gay cu bani decat sa fiu nevoit sa impart si putinul pe care il am sau sa traiesc rau. Mancarea are acelasi gust, hainele arata la fel... chiar si sustinerea morala ar putea sa fie ok.

Sunt anumite specimene, barbat si sotie, care fac si cate 6 copilasi si dupa se plang ca nu au cum sa-i creasca. Poate ca barbatul bea, poate ca ii bate... Scuza-ma, dar daca e s-o luam asa atunci nici familia normala nu este mereu perfecta.

De asemenea, un alt lucru de care trebuie sa tinem cont este suprapopularea. Prin asta este redus numarul de copii si in acelasi timp este asigurata si o viata mai buna pentru altii, pe care parintii nu i-au dorit sau i-au facut din "greseala".

Eu sunt un baiat si imi plac fetele. (la barbati ma uit numai cand vreau sa-mi fac o idee cum as vrea sa arat )

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Genetic sunt gay si lesby,deci ce parere sa am, asa a vrut genetica, fara variatie nu exista evolutie, asta e prima lege a evolutiei a doua e reproducerea de asta nu trece gay si lesby, deci nr lor va scadea mereu

| Hammurabi a răspuns:

De ce ar trebui să avem o părere? Eu nu am nici o părere.
La fel cum nu am nici o părere, de exemplu, despre pinguini.
Ba nu. Mint. Pinguinii sunt simpatici. laughing

| mentholinks a răspuns:

Mi se pare scarbos ce fac ei.

| Justme1997 a răspuns:

Este trist cat de mult sunt discriminați și judecați. Eu sunt de acord să aibă libertatea să trăiască cum vor

| Romanul86 a răspuns (pentru Justme1997):

Cultura lor nu e interesantă e o pseudocultură care copiază cultura de gen.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Eu nu inteleg cand vine vorba de gay cum poti sa nu iubesti o femeie, sa o mirosi, sa o simti, cand astea sunt cele mai frumoase lucruri ale vietii.

| CdeMetal a răspuns:

Nu am nimic cu ei, doar cu aia care tot ies in strada.

| SandraEve a răspuns:

Ce parere sa ai? N-am nicio parere, uneori ma amuza, alteori mi se par repugnanti, uneori mi-e mila de ei, dar de cele mai multe ori imi sunt indiferenti. Treaba lor ce fac, dar fac niste greseli mari de tot. Poate cu timpul isi vor da seama si se vor regla. Daa da, o sa imi spui ca asa s-au nascut sad ca nu e o boala :'( ca nu ai ei nicio vina sad
Mhmmm, sigur ca da.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru SandraEve):

Cunosti pe cineva gay?

| SandraEve a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Cunosc si astfel de persoane, da

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru SandraEve):

Si le cunosti bine? Asta ti-au spus ele, ca-si doresc aceasta orientare si ca i se pot impotrivi, dar aleg sa nu o faca?

| SandraEve a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Nu, nu le cunosc bine. Sunt prieteni ale uneia dintre cele mai bune prietene ale mele. Stiu sigur insa de orientarea lor.

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru SandraEve):

Eu unul cunosc foarte bine destule persoane cu alta orientare, iar discutand considerabil de mult cu ele, nu a fost o alegere ceea ce ele simt.
Acum vorbind On Topic, nu sunt pro casatoriilor ori adoptatului de copii, nu consider ca e etic si nu cred ca asta e cursul normal al lucrurilor, in rest multa sanatate.

| SandraEve a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Sunt de aceeasi parere. Numai bine si tie!

| CVane a răspuns:

Nu ma intereseaza ce fac ei in dormitor atat timp sunt cetateni in toata regula care contribuie la fel de mult ca si un hetero, si ar trebui sa fie reprezentati cu drepturile care si le doresc.

| misswinchester a răspuns:

Sunt PRO. Chiar daca unii spun " vai ce scarbos!" Sau clasica intrebare ''Ce le-ai zice copiilor tai cand vad pe strada ca doi/doua barbati/femei se pupa?". As prefera sa-i explic copilului meu ca acei oameni se iubesc, nu sunt cu nimic diferiti de ceilalti si ca ceea ce fac ei e pe baza hormonala DECAT sa-i explic cum un parinte isi poate abuza sexual/verbal/fizic copilul sau de ce unele femei aleg sa se prostitueze. Voi credeti ca e mai grav sa iubesti o persoana de acelasi sex decat sa iti abuzezi copilul, familia, oamenii? Sunt multe lucruri pe lume mult, foarte mult mai rele decat sa fi gay. Eu una as sustine o familie in care parintii sunt doi barbati sau doua femei care isi iubesc copii(adoptati etc), ii ingrijesc si educa frumos decat una in care parintii sunt dezinteresati de soarta copiilor, ii abuzeaza, ii lasa nemicanti si asa mai departe.
Ar trebui sa vedem imaginea de ansamblu cateodata. Daca casatoriile gay s-ar legaliza multe cupluri ar vre sa adopte un copil/doi/trei, iar numarul copiilor din orfelinate ar scadea enorm. Pentu ca de ce sa nu recunoastem? Majoritatea infractoriilor, criminalilor, hotilor sau boschetarilor sunt copii care provin din centre de plasament si care au dus lipsa de dragoste si educatie. Iar lucrul asta ar ajuta foarte mult Romania sa evolueze. Timpurile s-au schimbat, iar oamenii ar trebui sa fie constienti de asta. Gay au existat de cand lumea si pamantul, nu au rasarit acum. Doar ca acum totul e mediatizat, iar multi nu au avut sau au curajul sa recunoasca si de aceea a ajuns un subiect tabu