| diana a întrebat:

Ce parere aveti despre concursurile scolare si olimpiadele?

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Paul27 eşti cam ignorant cu acel răspuns. Olimpiadele sunt utile, mai ales pentru elevii care chiar au ceva în plus faţă de ceilalţi. E o şansă de a fi remarcaţi de către cineva care chiar ţi-ar putea schimba viitorul în binehappy

| User a răspuns:

Degeaba se fac... romanii tot la fel de prosti si usor de manipulat vor fi (cum sunt si acum de altfel) deci e o cheltuiala de bani inutila... Mai bine ar plati profesorii cu banii aia.

| juniper a răspuns:

Cu olimpiada mai merge, dar cu concursurile scolare nu prea, adica te pune sa spui o poezie sau sa canti, daca nu vrei si tot te obliga, ce faci?

| arysa a răspuns:

O sansa de afirmare pentru elevi, de a capata experienta, de a aprofunda mai bine materia preferata si nu in ultimul rand de a cunoste oameni si locuri noi(daca ajungi la nationala sau internationala). De asemenea dezvolta simtul competitivitatii, increderea in propria persoana si consolideaza cunostintele. Cum si eu sunt olimpica pot spune ca elevii olimpici nu sunt sustinuti indeajuns.

| diana explică:

Juniper, nu astea-s concursurile scolare.
Concursurile scolare sunt la fel ca olimpiadele numai ca sunt concursuri scolare. Eventual se plateste si o taxa de participare.

| diana explică:

Paul27, sigurul roman prost de aici esti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint excelente pentru obisnuirea tinerilor cu "atmosfera "examenelor de mai tirziu.