| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce părere aveți despre „coronavirus"?

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Una proasta, evident

| GabiDumitrescu a răspuns:

Care dintre ei? Editia asta nelimitata? Reactie disproportionata a autoritatilor, oricum se moare pe capete in spitale din nspe alte motive...

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că o să auzi vreo părere pozitivă.
Din păcate lumea a luat-o razna.

| Sofer a răspuns:

Nicio părere. Aștept sa se termine sa reîncep activitatea ca nu mai produc mai nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Nu o sa se termine prea de curand, cel mai probabil primavara 2021.

Am o presimtire ca nu o sa omoare atatia oameni virusul in sine, ca consecintele economice ale lui.

| mentholinks a răspuns:

E o mizerie, nici macar nu-si face treaba calumea.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Una proasta, tara e si mai varza fata de cum era in luna februarie, oamenii au devenit si mai reci ca inainte si ce sa mai asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un mititel ticălos şi foarte plimbăreţ.

| TristanTzara a răspuns:

Nu prea bună. Efectele negative asupra vieții fiecăruia le vedem mai toți. Poate că e ceva bun prin reducerea poluării, inițiativele de a face economiile naționale mai puternice și mai independente și avertismentul pe care omenirea l-a primit legat de efectul amplificator al interconectății globale asupra epidemiilor. Dar mai e și posibilitatea reapariție dictaturilor, iar țări deja amenințate de aceste posibilități precum Ungaria și Bolivia, par să meargă și mai sigur pe căile astea.

Deci lucruri bune și cele, deși mai multe rele.