| brokxy a întrebat:

Ce parere aveti despre Daria Jane? De pe Youtube laughing Doar curiozitate.

13 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De obicei transexualii sunt mai "altfel" in sensul ca au impresia ca lumea trebuie sa fie la picioarele lor.
Dar Daria e o fata cu capul pe umeri, e inteligenta si are mereu un mesaj pozitiv.

| andreia67 a răspuns (pentru Bondarel99):

Sper ca prin "transsexuali" te referi atat la fete trans ca Daria cat si la baieti trans. Acest "de obicei" generalizeaza cam mult si chiar nu e cazul. Poate doar persoanele non binare sa se creada mai speciale dar nici alea majoritatea. Fete trans am intalnit unele mai dificile, baieti trans insa aproape deloc.
Cat despre partea a doua sunt de acord.

| Bondarel99 a răspuns (pentru andreia67):

Vorbesc de cei care apar in media. Am vazut si multi din afara pe Facebook, Instagram, yt si parerea asta mi-am facut-o eu, desigur nu toti sunt asa.

| andreia67 a răspuns (pentru Bondarel99):

Depinde foarte mult UNDE apari si DE CE apari. Am aparut si eu in cateva articole de presa si live la o emisiune tv dar am fost foarte sincera in tot ce am spus acolo. In rest sunt o tipa cat se poate de banala cu 2 joburi la fel de banale.

| Bondarel99 a răspuns (pentru andreia67):

Daca imi aduc bine aminte te-am vazut la Teo si mi-a placut de tine.
Eu urmaresc mai mult pe cei din afara si nu prea imi place atitudinea lor, emana mai mult vulgaritate.

| RAY a răspuns:

E travestit

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E simpatică, inteligentă, n-are aere, îmi place de ea.

| mentholinks a răspuns:

E prima oara cand aud de ea. Ce parere sa am?! E si ea un om.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

E desteapta, e simpatica, nu e rea ci doar rautacioasa, mie personal imi e draga cu toate defectele ei, ma vad pe mine la 20 de ani. Per total e o tipa OK dar cu unele defecte ca oricare dintre noi. Eu am cunoscut-o acum mai bine de 3 ani, cand eram amandoua mai la inceput cu tranzitia si sincer mi-a placut mai mult atunci decat acum. Dupa mine a traversat o perioada neagra din care in ultimul timp a inceput sa iasa incet-incet. Probabil in 2-3 ani va fi si mai OK cu ea ca acum.

| aumih16 a răspuns:

Da asa este! a fost baiat! si ce daca! la urma urmei a fost alegerea lui! de ce sexualitate! a vrut sa apartina! chiar si asa! nu ii este rusine! vorbeste fara teama! fara frica! totul! cum a trecut prin toate! ca sa ajunga! ce este astazi! nu e de ras! e trista povestea ei! si eu tot de pe Youtube! o stiu! saraca de ea! mai! important este! ca nu le zice spune si la alti baieti! fiti fete! ca e mai bine asa! nu! asa ca eu unul o apreciez! stimez! e faina! tipa! acum numai conteaza ce a fost! sau nu! conteaza ce este acum! ca persoana!

| pagliaci a răspuns:

Desteapta si sincera.

| andreia67 a răspuns (pentru pagliaci):

Desteapta da, dar sincera? Hm, eu stiu mai multe lucruri despre ea, canalul ei de fapt "vinde" o anumita imagine, niste adevaruri convenabile chiar daca realitatea nu e chiar 100% aia pe care o prezinta ea. Dar na, nimeni nu e perfect.

| Spiderul a răspuns:

E bună în draci