| Johnny69 a întrebat:

Ce parere aveti despre dezvoltarea personala?

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Persoanele din jurul nostru contribuie şi ele la dezvoltarea noastră personală.

| LifeIsColour a răspuns:

Dezvoltarea personala este foarte importanta si ea depinde de numeroase calitati ale fiecarei persoane in parte.Aceasta dezvoltarea se poate face atat pe plan fizic( sport, alimentatie echilibrata), cat si pe plan spiritual(meditatie, yoga, religie). Pentru a reusi ai nevoie de ambitie si perseverenta.In viata, de fapt, e intotdeauna nevoie de aceste doua calitati, indiferent de ceea ce iti propui sa faci...

| lBroken69 a răspuns:

O părere bună.Te ajută să îţi cunoşti calităţile, defectele, să te comporţi bine, şi să ştii unde ai limitele.

| Georry a răspuns:

E una dintre cele mai importante lucruri pentru prosperitatea ta in cariera si nu numai. Unii psihologi cred ca cei care au o tendință si dorință de dezvoltare personala mai mare vor depășii de cei cu o inteligenta mai mare(IQ). Dezvoltarea parsonala înseamnă in primul rand dorință de automatizare abilităților. Dezvoltatre peresonala este importanta si in descoperirea inteligentei emotionala care după unele păreri e mai importanta decât inteligența logică (IQ)

| Johnny69 explică (pentru Georry):

Cu te-ai dezvoltat personal?