| Aurelia a întrebat:

Ce parere aveti despre droguri? Vreau parerea voastra, nu pasaje de pe internet(ca asa stiu si eu).

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Fugi ca de draq! De unde crezi ca i-a venit numele cocainei ca fiind ¨moartea albá¨? De la toti fraierii curiosi, care au tras si ei o liniutza, ca asa e cool.Gandeste-te,tigarea e cel mai ¨usor¨ drag, ca sa ii zic asa, apoi urmeaza joint-urile.pe parcurs corpul o sa ceara mai mult, urmeaza cocaina, daca ai corpul destul de rezistent sa treci la un alt nivel, urmeaza heroina. E foarte greu sa te lasi de tigari, gandeste-te acum la heroina.
Sunt distrugatoare de vieti, nu numai a ta, ci si a familiei tale, si a celor din jurul tau.
Nu incerca nici de curiozitate, asta e primul pas spre autodistrugere.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Drogurile sunt ca si sexul, iti dau cateva minute sau ore de placere.Nu vreau sa jignesc pe nicunul dintre utilizatorii care au raspuns, poate ei nu au si nu au avut nici un viciu niciodata, dar daca bei pana cazi sub masa nu este ca si cum te-ai droga? daca fumezi si de zi doua pachete sau trei de tigari nu eset ca si cum te-ai droga? daca manaci grasimi zi de zi si intr-o zi ti se va opri inima nu este ca si cum te-ai droga? si multe altele, pana si cele trei cesti de cafea ce le bei in fiecare zi sau cei doi litri de cola sunt ca si cum te-ai droga. Si apropos, marijuana este mult mai sanatoasa decat tigarile pe care le fumati si nici nu stiit ce mizerii contin. Ok, cei care nu au probat niciodata din aceste lucruri ale diavolului se gandesc inntotdeauna la cei care consuma ca si cum ar fi dependenti, se gandesc la cei ci-i vad pe patul de moarte care nu au fost in stare sa se controleze. Pai din pacate realitatea este alta, totii marii sefi de stat si oameni de afaceri consuma si sa nu ma contraziceti ca stiu ce vorbesc, si nu vorbesc deoarece am citi in ziare sau am visat. Toti fotbalistii, totii cantaretii, in general si acei oameni respectati cand nu sunt in public se drogheaza. Realitatea este dura, dar fiectre trebuie sa stim cum sa o luam.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ma tem de ele ca dracu de tamaie. Nici cea mai cumplita curiozitate pe care as putea-o avea nu m-ar determina sa le incerc.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Sunt calea sigura spre dependenta si moarte.Si la fel ca leonardk nimic nu m-ar putea face sa incerc!

| betti a răspuns:

Sint foarte rele! Nu asi incerca niciodata nici daca m-ar obliga cineva! Te imbolnavesc mai ceva decit tigarile si alcoolul! Sint mult mai periculoase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spus si o mai spun cu riscul de a lua toti stupizii lumii.as impusca pe toti consumatorii cit si traficantii nelasind in viata nici cultivatorii. E vorba doar de citeva milioane de oameni.

| mecmecmec a răspuns:

Foarte tare! Nu stiu ce sa iti zic dar daca vrei sa incerci informeazate despre ce vrei sa iei si nu lua niciodata ceva ce da dependenta(heroina, cocaina, extasi...etc)ceva simplu si relaxant este Special Gold! sau Magic! poti incerca nu da dependenta insa cam o data la 2 saptamani ar putea sa iti placa foarte mult si da o dependenta psihica, crede-ma stiu...

| Smokethatshit a răspuns:

Fratilor, de ce criticati in halul asta drogurile? in primul rand.Aurelia nu cred ca s-a referit la droguri "hard" gen cocaina heroina etc. S-ar putea referii si la droguri "usoare" precum iarba, care nu face mai mult rau decat alcolul, cer doar sa numai criticati atat drogurile, cei ce consuma etc. Nu ai de unde sa stii ce naiba sunt alea "drogurile" pana nu consumi macar o data. Pe langa asta, ar fi si o nesimtire, sa critici fara sa stii. De la alcol au murit mii de oameni in doar cativa ani (in Romania), in schimb la iarba, nu se poate spune acelasi lucru. Plus de asta, faza cu dependenta e doar o tampenie, daca sti ca nu esti destul de puternic psihic, trebuie sa fi idiot sa te apuci de droguri sau alcol, mai pe scurt, Iarba provoaca dependenta, dar o dependenta psihica, trebuie sa stii sa te multumesti doar cu atat, adica iarba sau hasis, daca esti destul de capabil si destul de stapan pe tine, poti incerca sa tragi cateva fumuri dintr-un joint, abia apoi iti vei da seama daca sunt bune sau nu!