| KamaSutra a întrebat:

Ce parere aveti despre Facebook? Despre retelele de socializare in general?

37 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sunt inutile.

| RAY a răspuns:

Nu-mi place cand vad copii de 6, 7 ani cu tabletele in mana, multi copii au cont de fb asta poate duce la multe
izolare sociala
depresie
dependenta
nu sti pe cine dai in real life
dar desigur ca are si parti bune ne permite sa vb cu cineva de departe rude din straintate
folosit cu cap sunt lucruri foarte bune
dar repet nu mana unor copii

| OldSoul a răspuns:

Li-se acorda o prea mare importanta.

| Doub a răspuns:

Mi se par o porcarie si o pierdere de vreme.

| PedoBarbie a răspuns:

Foarte bună. Nu o să zic că nu.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Da,am fb,insa nu ii inteleg adevarata utilitate. Adica in afara de chat, care imi simplifica converatia cu anumite persoane din tara si strainatate, nu il folosesc la nimic. Asa ca da, sa dispara, dar sa ramana chat-ul ca merge ff bine pe mobil.Auzi,tu pisi, vrei sa conversam pe fb sau pe mess? miauuu laughing))

| KamaSutra explică (pentru FABULOSUL6000):

Ghinion n.am fblaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Pedofilule laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi ma, poate voiam sa ii ofer meditatii la matematica.Sa iti fie rusine ca ma banuiesti de lucruri necurate laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Cu siguranta meditatii la matematica laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma, ii dadeam un nr, doua, trei, patru.Asta e matematica sau nu e? Hai ma ce dracu, te stiam oarecum inteligent laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

laughing pedofilule. zi mersi ca nu sunt in tara ca te duceam la politie si luam bani pe tine

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

La ce politisti avem aici te bagau la rapire si sechestrare iar mie imi plateai daune morale fiindca sunt traumatizat laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

rolling on the floor de ce nu ma mira oare. numai in alte tari femeia violata e batuta la sectia de politie ca vine neinsotita, de ce ar fi altfel in tara.

| fuzzer a răspuns:

Este un lucru foarte benefic atata timp cat este folosit cu intelepciune si discernamant

| Copac13 a răspuns:

Eu am facebook da de abia ce intru odata la 2 saptamani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Despre retelele de socializare in general" sunt pentru prostii care se prefac ca "socializeaza" dar in mare parte doar se pupa in dos pe internet si fata in fata le tremura pantalonii in fund. a socializa zic eu ca inseamna sa iesi afara cu oamenii sa vorbiti fata in fata, sa razi sa povestesti, nu in spatele unui ecran.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Utilizate in mod excesiv dauneaza. Distrug comunicarea adevarata("face to face"), distrug limba romana(cu prescurtari si cuvi te "cool" utlizate de semi-analfabeti, creeaza persoane anxioase care nu se pot ex prima liber in viata reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, mi se par penibile majoritatea raspunsurilor de pe aici, daca nu chiar toate.

Am mai acoperit destul de argumentat acest subiect anul trecut de pe alt cont (jucaria Lego).
http://www.tpu.ro/......-tampenie/

| Anonima0000000000 a răspuns:

Eu mi-am inchis facebook-ul ce bine era inainte fara el, ma-i se jucau si copii acum numai in telefoane stau

| KamaSutra explică (pentru Anonima0000000000):

Stiu,am iesit odata cu niste prieteni...pai in loc sa vorbim sa glumim, stateau cu telefoanelestraight face

| Anonima0000000000 a răspuns (pentru KamaSutra):

Este enervaaant

| BeckhamRZM a răspuns:

Sunt o prostie, eu aș vrea să dispară facebook-ul. Poate nu ar mai sta nimeni cu telefonul în mână prin pub-uri / cluburi / în ore etc. happy

| KamaSutra explică (pentru BeckhamRZM):

Si eu as vrea asta, dar iti dai seama ca saracii copii ar fi devastati

| BeckhamRZM a răspuns (pentru KamaSutra):

Devastați? Pana mea, când nu eram toți cu facebook-ul și toate prostiile de telefoane ieșeam afară dimineața și venea murdari din cap până în picioare, rupți de oboseală de afară. Fotbal, pititea, prinsea etc. Și nu poți sta fără facebook? straight face. Imposibil. Eu am un facebook (dacă vrei să vorbim ți-l dau, mă plictisesc laughing ), pe care-l țin doar să urmăresc pe Satana, Acces Direct, Un Show Păcătos, Teo etc. Mai mult, nu.

| KamaSutra explică (pentru BeckhamRZM):

Eu nu am facebookhappy

| BeckhamRZM a răspuns (pentru KamaSutra):

Mess mai ai? laughing. Skype, ceva?

| KamaSutra explică (pentru BeckhamRZM):

Mess da

| BeckhamRZM a răspuns (pentru KamaSutra):

Beckham_david523, adaugă-mă!

| KamaSutra explică (pentru BeckhamRZM):

DE ce?laughing

| BeckhamRZM a răspuns (pentru KamaSutra):

Nu știu, voiam să mai socializez și eu un pic. M-am plictisit de ăștia de pe aici și cum pe fb e gol.;-?

| KamaSutra explică (pentru BeckhamRZM):

Ma mai gandeschappy

| BeckhamRZM a răspuns (pentru KamaSutra):

Okay, cum vrei tu. big grin
# Te aștept, oricum.

| RAY a răspuns (pentru BeckhamRZM):

Ai vrea sa dispara dar i ceri fb minunat ce sa spun

| BeckhamRZM a răspuns (pentru RAY):

Frate. nu am fb decât pentru a urmări niște personaje, atât tot. wtf?!

| Patruzecisidoi a răspuns:

Daca stam si ne gandim asa, retelele de socializare ne fac antisociali, un exemplu: daca un grup de persoane stau pe facebook la o masa, acele persoane nu mai socializeaza intre ele, e trist ca am ajuns in halu asta.