| ioanacoruga4567 a întrebat:

Ce părere aveți despre femeile care atunci când merg la nuntă se machiază foarte strident și au niste coafuri din alea de zici că sunt ciori? Pe bune, locuiesc la tara si la mine in comuna este un cort unde se fac nunti, și mereu când văd poze pe Facebook cu nunțile de la cort vad niste țărănci care își dau aere, au niste unghii din alea exagerat de lungi, tapate și machiate atât de tare, parca mi se pare că cele de la oraș nu sunt atât de ingamfate cum sunt astea de la tara, ori poate eu ca fată gândesc prost...ce părere aveți?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt oribile femeile tencuite pentru nunti. Toate au aceeasi culoare portocalie, cu ochii invinetiti.
Coafurile le mai suport, dar sprancenele tip paravant, si kilogramele de fond de ten in aceeasi forma si culoare la toate, e o porcarie mare. Machiajul intr-o vreme facea femeile sa para mai frumoase, dar ce se intampla acum la nunti si la sedintele foto e opusul, seamana cu un bal mascat care nu pare sa se termine vreodata.

| OldSoul a răspuns:

Din fericire, cel putin anul asta, la mine in zona a inceput sa dispara acest gen de "manifestare"
Singurul exponat iesit din normalitate, era o tipa botoxata, tatuata, si asa mai departe, dar in rest, persoane normale, fara acele machiaje colorate de alta data.

Dar, stict cu referire la genul de care ai zis tu, ei bine, cel mai probabil sunt genul ala de persoane care se machiaza/coafeaza doar la evenimente, si atunci incearca sa iasa in evidenta.

| alina2k18 a răspuns:

Ehh, nu oricine are bun gust si nu fiecare femeie stie sa fie stilata si elegantawinking

| ancaval a răspuns:

Nunta e un moment fain din viață și fiecare încearcă să fie cât mai elegant pentru a da bine în poze, poze care rămân amintire. Și cum ar fi în pozele de la nuntă să vezi pe una cu batic? Evident că fiecare încearcă, după posibilități, să arate bine.

| Cariba1929202 a răspuns:

Fiecare gandeste in felul lui. Unele nu se machiaza neaparat pentru a arata ca sunt ele dive ci pentru ca le place.Eu am o vecina care se machiaza sfrident si cum ai zis tu coafuri gen,, cioara".Ea o face pentru ca doar atunci are timp. Unele o fac fiindca se simt frumoase altele pentru ca doar atunci au ocazia sa isi acorde timp pentru ele. Sincer pe mine nu ma deranjeaza daca nu isi dau aere de dive.Si nu neaparat ca la tara sunt mai multe printesici, asta e o concluzie pripita.Si la oras sunt multe dive cu figuri pe ele doar ca nu ai dat de ele : Sa nu se dea din usa ca trebuie sa isi faca poza (da din astea cele mai f****e, depinde de cine ai sansa sa dai, lumea e mare o sa ai ocazia sa vezi o dinasta.Iar despre cele de la tara ee... multe femei nu au conditiile, timpul si banii pentru aranjat.Ce sa spun daca nu se cred miledy nu am nimic cu ele