| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre fetele/femeile cărora nu li se par drăgălaşi bebeluşii? (bebeluşii altora, desigur)

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal, nu le plac copii. Pe mine ma fac sa rad cand chitaie sau rade la mine dar nici mie nu mi-ar placea sa am copil, intretinerea lui e costisitoare si imi strica planurile in viata

| sadrian46 a răspuns (pentru mgtow):

Viața la care ți se pare că ai planuri nu îți aparține, doar ți se pare. Este a miliardelor de strămoși. Viața ta nu va fi completă până când și dacă nu ai urmași. Asta ar trebui să simți, dacă ai cu ce, bineînțeles.

| mgtow a răspuns (pentru sadrian46):

Tot ce realizez in timp ce traiesc e plan indeplinit pana atunci raman vise in curs de transformare. Doar stii si tu ceea ce gandesti devine realitate & femeiile sant c...e nu ai cu cine sa ai o stabilitate familiara

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s femei fara instincte materne si fara dragoste de copilasi.
Probabil femei reci, singure si egoiste, care nu ar suporta sa se sacrifice pentru un copilas, din motive stiute doar de ele.
Acele motive ar putea fi: ca le-ar putea modifica si uratii corpul, ca ar trebui sa imparte ceea ce au cu copilasul, ca ar trebui sa se sacrifice si sa nu-si mai permita multe vacante sau lucruri personale, ca le limiteaza iesirile si distractiile, ca le obosesc cu facutul temelor sau iesitul cu copilasul la joaca, samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că trebuie ajutate să facă copii, cu mijloace specifice.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Şi dacă au deja, dar pur şi simplu nu le plac progeniturile altora, decât ale lor?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Niciodată nu ai destui, până la menopauză.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Trebuie să mă pun serios pe treabă atunci. Poate ajung şi în Cartea Recordurilor la bătrâneţe.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Misto.
Nu sunt dragalasi, sunt aproape scarbosi. E ok sa le placa ideea de bebelusi/a avea un copil, dar nu sa-si puna wallpaper cu bebelusi grasi.
Fiecare ar trebui sa-si iubeasca propriul copil, nu sa traga de ai altora. Imi aduc aminte cum era cand eram puradel mic, timid si frumos, ma traumatizau toate menopauzele bipede cu atentie excesiva, si exclamari pe ton de scartait de creta.

| Celcestietot a răspuns:

Nicio parere.

| Andreeush a răspuns:

Nu mă interesează de părerea altora.

| Ineys a răspuns:

Nici o parere. E ceva subiectiv. Nu trebuie sa-ti placa toti bebelusii. Unii chiar sunt urati. Desigur, nu raman asa, deoarece cresc, bla bla, dar asta e realitatea.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu am un frate care are doi ani, și îmi plac mai mult pruncii altora...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am o părere generală dar e un Red flagg că sunt mai libertine / baietoase(fac chestii masculine).
E natural pentru sexul feminin sa aiba o înclinație in acest sens și e draguta are puncte bonus daca ii plac

Am o părere mult mai bună despre cele care le plac bebelușii/copii asta e sigur, daca iubesc copii altora sigur o fac dublu cu copilul lor.

| Raizing a răspuns:

Ii lipseste indescriptibilul sentiment matern

| anonim_4396 explică (pentru Raizing):

Hmm.....atunci oare şi mamei mele îi lipseşte? Nici după ce m-a făcut pe mine nu a prins drag de alţi bebeluşi în afară de mine.

| Raizing a răspuns (pentru anonim_4396):

Bonjour cheriehee heehee heehee hee
-Mademoiselle- este vorba despre transmiterea ADN-ului.Din generatie in generatie(genului feminin); celulele umane au, de asemenea, ADN intr-o serie de componente.si este mostenit, in cea mai mare parte intact, de la mama.ADN-ul al unei mame este transmis tuturor copiilor ei, insa doar fiicele isi vor transmite ADN-ul generatiei urmatoare.Aceste se acumuleaza de-a lungul timpului, pe masura ce sunt transmise din generatie in generatie, generand profile unice.
Spre exemplu: Nici după ce m-a făcut pe mine nu a prins drag de alţi bebeluşi în afară de mine( a mostenit -ADNul- de la strabunica/bunica/mama)

-Bineinteles- nu exista o "Lege de Aur" / sa ne oblige(sa iubim totii bebelusi din -Lume-)