| anka a întrebat:

Ce parere aveti despre gestul de a oferi bani de ziua cuiva in loc de cadou?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dau bani daca ma duc la o petrecere unde nu cunosc sarbatoritul.In rest, stiu ce cadouri vor si le cumpartongue

| anad a răspuns:

Uneori e preferabil unui cadou inutil, dar depinde si de persoana. Se dau bani doar persoanelor din anturajul apropiat.

| Alexandru a răspuns:

Mi se pare in regula. E mai sigur pentru cel care ofera "cadoul". Decat sa vada pe fata celuilalt nemultumire si acela sa faca gesturi de mofturos, mai bine ii ofera bani sa isi cumpere el ce doreste.
E o situatie mai jenanta sa oferi un cadou cuiva si sa vezi ca cel caruia i-ai oferit acel cadou e dezamagit, decat sa ii oferi bani.

| claudiea79 a răspuns:

Daca nu are banii deloc persoana respectiva poti sa ii dai banii cadou. daca nu stii ce isi doreste sau nu ai timp sa ii cumpri nimic. daca vrei poti sa ii iei un cadou poate sa ii ramina amintire.asa banii se duc si gata

| blaaaaa a răspuns:

Este un gest ok. atunci cand nu ai idei pentru cadouri este cel mai simplu.