| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre incidentul din Buzau, Suntem sau nu ca in vestul salbatic? https://www.digi24.ro/......or-1561959

9 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu au frica de lege când domină spaga și "pretențiile cu beneficii "
Animale, legii mai aspre

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Copii atât fetele cât și băieți moștenesc inteligenta de la mamă pentru că tatăl e gena recisiva ori care ar fi el.

România e un mare rahat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Câtă minte are femeia atât o să aibă și copii ei deci prin urmare viața în România rămâne în continuare de rahat.

Sunt țări în care copii sunt mult mai deștepți. De exemplu: Japonia, China, Coreea de Sud.

In schimb la noi e ca la nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

In est nu e ca in vest :D https://youtu.be/KK0bZUr1buo?t=25
https://www.digi24.ro/......ul-1175721 :))

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

În vest e mai rău, fiindcă de acolo a venit trendul și pe la noi.Noi copiem tot ce este aiurea pe la ei, în loc să analizăm doar părțile bune și să punem în practică.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Pe aici in est asa ceva era banalitate nu simteam nevoia sa mai facem mare caz. Acu ca ne-am mai dezvoltat ne prefacem mirati de asa stiri. Ca Tara e dezvoltata doar partial, gasesti orase cu nivel de trai ca in vest dar de mergi 50 de km in alta directie ajungi in comune care nu au nici apa potabila sau gaz sa nu mai vorbim de canalizare
Uite de ce vorbeam acum 15 minute a intrebat unu https://www.tpu.ro/......-si-ud-wc/

| AlexValentinn a răspuns:

Nu politistii sunt de vina, saraca fata nu stia ce sa faca era surprinsa de situatie iar baiatul politist care era cu ea a incercat sa ii opreasca dar nu putea de unul singur, iar pe langa asta politistii nu sunt instruiti pentru lupta, deci daca sunt depasiti numeric nu prea au ce face. Majoritatea oamenilor cand vad politia ori fug, ori se calmeaza si inceteaza scandalu, dar aici pur si simplu nu le-a pasat ca a ajuns politia oricum se vede cat de ciobani sunt oamenii nu prea putea sa le stea in cale. Mie mi se pare o mare problema ca politistii nu au mai multa autoritate prin lege, nici nu se vrea chestia asta, sefii oricum sunt nepasatori de situatii de genu, dar cel mai socant mi se pare declaratia purtatorului de cuvant IPJ Buzau care o lua la misto pe prezentatoarea de la Digi24 spunand ca a fost o actiune reusita si ce o fi zis el pe acolo iar in imagini se vedea clar ca politistii erau spectatori, adica a luat-o de proasta pe prezentatoare si pe telespectatori, jalnic sefii politiei, jalnic parlamentarii, jalnic purtatoru de cuvant ipj Buzau.

| anonim_4396 explică (pentru AlexValentinn):

Poti sa cauti pe yt sunt o gramada de "Bodycam video" de politistii din Sua, sa vezi cum reactioneaza ei? Incerci sa fugi, nu cooperezi poc-poc. Shoot first ask questions later