| iMaDreamer a întrebat:

Ce parere aveti despre internet si de ce?

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

Pirateria este un lucru foarte bun. Sa iti zic de ce.
Unii oameni nu au suficiente posibilitati materiale sa cumpere un antivirus (exemplu) si cauta pe internet si gasesc unul gratis cu licenta si tot ce le trebuie. Decat sa cea o gramada de bani ca sa il cumpere din magazin mai bine il cauti frumusel pe net si gasesti ceva bun.
Siguranta pe net nu ai treaba daca gasesti un antivirus bun.
Si chestia asta cu informatiile false si alte minuni se practica de cand sa inventat vorbitul si scrisul.

5 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Internetul este cea mai tare chestie inventata. De ce?! Pentru ca poti gasi orice vrei pe el.

| iMaDreamer explică (pentru T7uk):

Si cum ramane cu siguranta, cu pirateria, sau cu valul de informatii pe care nu le poti imparti usor intre adevarate si false?

| iMaDreamer explică (pentru T7uk):

Dar cu o imagine sau un video poti oricand face ca ceva fals sa para adevarat... cu vorba mai putin. Nu ma refeream la siguranta computerelor ci a persoanelor, mai ales a copiilor care intra si lasa date peste tot si vorbesc cu mii de persoane. Chiar in momentul asta cineva imi poate intra in computer si poate face ce vrea. in fine happy internetul are si parti bune, recunosc, dar nu alea ma preocupa...
oricum multumesc pentru pareri happy

| T7uk a răspuns (pentru iMaDreamer):

Pirateria este un lucru foarte bun. Sa iti zic de ce.
Unii oameni nu au suficiente posibilitati materiale sa cumpere un antivirus (exemplu) si cauta pe internet si gasesc unul gratis cu licenta si tot ce le trebuie. Decat sa cea o gramada de bani ca sa il cumpere din magazin mai bine il cauti frumusel pe net si gasesti ceva bun.
Siguranta pe net nu ai treaba daca gasesti un antivirus bun.
Si chestia asta cu informatiile false si alte minuni se practica de cand sa inventat vorbitul si scrisul.

| vldut a răspuns:

Internetul a devenit un lucru de care oameni sunt dependenti.Internetul este o bibloteca plina cu informati dar nu toti le folosesc.Internetul are atat avantaje cat si dezavantaje.Cateodata internetu poate sa iti distruga viata depinde sunt mi si mi de cazurii.

| oliviaaa a răspuns:

Corect cu toate ca parintii si oamenii mai in virsta il socot ceva care atrage mintile si le ocupa eu una nu prea as crede asa pentru ca internetul este viata mea si vreau sa imi formez o meserie pe baza lui in el sunt toti prietenii mei caremi sunt a o a 2 familie a mea succes mai departe!