| Crisstinayy12 a întrebat:

Ce parere aveti despre Lgbt? Adica stiti voi (baieti care plac baieti, fete pe fete, bisexuali etc.)Pro sau contra?

60 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vad normala afacerea asta

| Adry05 a răspuns:

Nicio treabă cu ei cât nu e evidentă de la 10 km orientarea lor sexuală. și iar mi se par penibile și exagerate gay pride-urile alea sau ce sunt

| RB26DETT a răspuns:

Nu-mi pasa si nu ma deranjeaza atata vreme cat pastreaza decenta si nu ' se simt mandri de alegerea lor ' expunandu-se peste tot si aducand in discutie subiectul asta mereu, la fel cum nu am nicio problema cu veganii dar ma irita cei ce parca sunt platiti de cineva sa faca reclama stilului respectiv de viata, cum nu am nicio treaba cu nicio religie dar iar, ma simt naspa cand cineva imi baga pe gat ce crede el, sunt unele chestii ce trebuie tinute pe silentios cand esti in public, cum ar fi ca eu, om cu orientare sexuala normala sa cunosc pe cineva lgbt sa merg sa-i spun cat de mandru sunt eu ca-mi plac fetele si ca sunt normal, s-ar simti naspa, eh, asa ne simtim si noi cand vin astia lgbt si ne baga pe gat ideile lor, din punctul meu de vedere cuplati-va cu cine vreti voi, faceti ce vreti cu viata voastra dar pastrati decenta, valabil pentru absolut toata lumea, nu doar pentru o anumita categorie! Si astia ce ne consideram normali trebuie sa pastram decenta si sa nu criticam opiniile altora.
Faceti ce vreti atata vreme cat se pastreaza decenta!
Mie personal nu mi se pare ceva normal treaba asta cu lgbt, dpdv logic si natural nu mi se pare ceva normal dar asta nu inseamna ca trebuie sa critic, sa arunc cu noroi sau sa nu-i suport pe cei ce sunt asa, nu as avea probleme sa am prieteni lgbt atata vreme cat s-ar purta ca niste oameni normali cu mine si cu ceilalti.

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt oameni ca si noi, doar cu o orientare sexuala diferita.
Cum nu ma afecteaza decizia lor in nici un fel, imi sunt indiferenti.
Lucrez cu ei, ii intalnesc pe strada sau prin magazine, si sincer, chiar nu au corn in frunte si nu arata cu nimic diferit de restul lumii, doar ca-n intimitatea lor, au ales sa se satisfaca diferit (sexual), de majoritatea dintre noi.
Nu-i judec si nu ma intereseaza cum fac ei sex, in fond, fiecare piere pe limba lui, iar acestia pier fara mostenitori, ca nu se pot reproduce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar nu imi pasa cine cu cine face sex atat timp cat o fac in intimitatea lor

| Drimmero a răspuns:

Despre comunitate in sine nu una foarte buna, are un impact negativ asupra multor domenii si deja ma dezgusta total, dar ca indivizi luati separati nu ma deranjeaza, adica m-as purta frumos cu o persoana gay, lesby, bi din principiu ma comport frumos cu oricine e om cu mine, nici nu ma pasioneaza cine cu cine si-o trage, reactionez doar daca mi se sare in cap cu orice fel de persoana.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "Ce parere aveti de persoanele de culoare? Pro sau contra?"

Este complet absurd sa fii "contra" unor oameni doar pentru ca s-au nascut intr-un anume fel.

Mai ales atata timp cat acei oameni nu ti-au facut absolut nimic.

| Crisstinayy12 explică (pentru johnnny123):

Ei bine rasismul nu a disparut deloc.

| johnnny123 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Stiu ca rasismul nu a disparut. Dar asta nu contrazice ce am afirmat mai sus.

| aXy99 a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra. Fiecare face ce vrea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu, cu sustinerea ca e o boala psihica, esti in divergenta cu sustinerile Organizatiei mondiale a psihatrilor. Stii ca un conclav al episcopilor catolici din Europa au dat publicitatii un comunicat care sustine ca homosexualitatea nu este o boala, nu se poate trata si cer interzicerea asa ziselor tratamente.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dintr-un caz faci generalizare.
Zici cu ce vin la urgente bagat in fund. Dar de fete care merg cu "fundul plin" de cate ceva ai auzit? Dar de heterosexuali care merg cu fundul "plin" ai auzit? Dar de fete care au ceva bagat in a ei pasarica ai auzit? Gradina lui Dumnezeu este mare si sunt multi de toate felurile in ea.
Cat priveste violul, imi pare rau, dar indiferent asupra cui este facut, tot viol este si acei care violeaza sunt animale. Nu pot sa accept gandirea ta ca daca era de sex opus socul era mai mic. Cum poti sa spui ca este mai apropiat de normalitate? Ce viol este apropiat de normalitate?
Si cine sa-l violeze pe amicul tau: vreo matahala de femeie? Cati barbati nu ar fi multumiti daca ar fi "violati" de o femeie. Da, daca este cu adevarat viol - cazuri foarte rare ca o femeie sa violeze un barbat, dar sunt - acesta se pedepseste de lege.
Daca tu consideri ca este anormal ca in anumite filme sa apara si homosexuali, dar oameni care sunt cu nimic deosebiti de heterosexuali, ai o gandire homofoba. Trebuie ca aparitia unor asemenea personaje sa fie ceva normal, deoarece exista. Ori tu vrei ca ei sa se ascunda in pesteri?
Cei care sunt gay si o recunosc deschis trebuie sa fie apreciati, deoarece au acest curaj, iar faptul ca o spun este ceva normal, ca sa "nu iasa vorbe" cum se spune in popor.

| PainTech a răspuns:

Nici pro nici contra.
Cat timp nu e problema mea nu ma intereseaza.

| Apokales a răspuns:

Sunt contra.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Apokales):

Esti contra naturii? Stii ce i-a spus Papa unui gay care a stat la Vatican 2 saptamani? Dumnezeu l-a facut asa si il iubeste asa cum este, deci trebuie sa se iubeasca si el.

| Apokales a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, sunt contra naturii. Daca natura l-a facut pe un individ cu cancer ar trebui sa acceptam ca o sa moara si sa nu luptam contra ei, sau orice alta boala cu care ai putea sa te nasti?
Si ce se va intampla cand isi vor castiga drepturile? Cred ca atunci vor ajunge la acel soft-language, nu-i bine sa fi homofob, sa iti manifesti ura in public cu replici de felul asta: "Poponari nenorociti, rupti in fund!". Stii ce? Cred ca este normal sa uram si sa ne manifestam aceste urii, macar verbal, vom ajunge ca in America unde iti este frica sa spui ca o persoana este negra, galbena sau alba pentru ca esti rasist, poti fi dat afara de la locul de munca sau mai stiu eu ce.
Si de ce a acceptat Papa asta?! Pentru ca, cred eu, ca Papa poate sa faca un update la toate acestea de dragul puterii.
Si mai este un lucru ce nu-mi place la aceste manifestari LGBT, mamutareala. Ce dracu' se tot maimutareasc oameni in toata firea, zici ca-s opriti la fund de atata p***. Nu pot marsalui ca niste oameni maturi, ce-s cu toate tampeniile alea?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Apokales):

Nu o sa-ti raspund la toate, deoarece tu ai gandirea ta si nu pot sa ti-o schimb, desi eu o consider gresita, deoarece toti sunt oameni si trebuie respectati ca atare.
Iti scriu doar pentru ca nici eu nu sunt de acord cu paradele gay. Da, sa-si ceara drepturile, dar in mod cum zici tu.

| Apokales a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Sunt de acord cu adoptiile cuplurilor gay, dar am ceva cu paradele si modul cum pun stapanire pe o lume "imaginara".
Este natural cum zici tu, dar nu este normal, mai ales din punct de vedere biologic nu este normal pentru ca sunt lipsiti de functia de reproducere, n-o pot face in modul asta.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Apokales):

Ai dreptate cu functia de reproducere, dar cate cupluri heterosexuale nu pot face copii?
In al doilea rand - am mai spus-o - homosexuali au fost, sunt si vor fi cat va fi lumea. sta nu duce la impiedicarea perpetuarii speciei.
In al treilea rand: stiinta zice ca homosexualitatea este normalitate, doar ca este diversitate in normalitate. Asa, nici stangacii nu ar fi normali, ca si ei sunt asa din motive biologice asemanatoare cu cele ale homosexualilor.
In al patrulea rand se impun doua lucruri: o convietuire pasnica si o acceptare consimtita de catre heterosexuali a homosexualilor si in acest fel sa li se pretinda si homosexualilor la renuntarea acelor parade si actiuni dezgustatoare.

| Apokales a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Da, am dreptate. Iar cuplurile ce nu pot face copii sunt alta chestie, au alte motive, nu ca si-o trag la poponet sau ca se ling si nu iese copilul.
Nu-i normal. Cum ar fi, ipotetic vorbind, sa fim cu totii homosexuali? Unde am ajunge?
In al treilea rand stiinta nu are nici un motiv sa se bage in treaba asta, nu are nici un motiv. De ce ar face-o?
Iar al patrulea punct nu este neaparat, putem sa ii abolim asa cum am facut-o de secole si punct. De ce s-ar impune asa ceva? N-am putea trai si fara ei? De ce este atat de important pentru tine sa ii acceptam noi restul? Cu ce ti-ar schimba tie viata? Eu stiu de ce, dar vreau sa ascult si o alta parere al unuia care este PRO poponareala.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Apokales):

Pai, era vorba de perpetuarea speciei. Ori perpetuarea speciei se face prin reproducere. Cei care sunt sterili - fata de perpetuare - au acelasi statut ca si homosexualii. b lessbienele chiar pot avea copiii proprii.
Daca am fi cu totii homosexuali nu am exista ca specie sau am fi o lume matriarhala: lesbienele ar naste copii si i-ar creste, gay-i ar asigura existenta. Am fi o lume pe care traieste la comun.
Nu am inteles, cum nu are stiinta motiv sa se bage aici? De ce? Ca zice religia? O face ca sa demonstreze ca homosexualitatea este ceva natural, nu ca vrea cineva sa fie. Mai citesc ca homosexualitatea este impotriva naturii. Dar nu este creata de natura? Daca nu ar fi creata de natura nu ar exista si in randul animalelor, care nu gandesc.
Zici ca trebuie sa-i abolim - desi este gresit folosita aici expresia.
A aboli are multe sensuri, nu am inteles in ce mod sa-i abolim.
In primul rand, asa cum a zis si Papa, asa i-a creat Dumnezeu.
In al doilea rand sunt si ei oameni, singura deosebire este orientarea sexuala. Unii mult mai buni decat unii heterosexuali. De-a lungul istoriei au existat mari oameni homosexuali, unii care chiar au schimbat mersul istoriei. Nu i-a acuzat nimeni de homosexualitate ca de ceva rau. Doar in cel mai negru ev al omenirii - cel medieval - sub cruciada bisericii si religiei, homosexualitatea, la fel ca alte minoritati, au fost puse la stalpul infamiei. Tu stii ca in acest ev, femeile stangace erau considerate ca fiinte inferioare?
Nu, nu putem trai fara ei, deoarece ei au existat, exista si vor exista cat va fi lumea. Da, majoritatea trebuie sa accepte mnoritatea, ataa timp cat nu fac nici un rau. Ce rau ti-au facut tie homosexualii? Mie nu mi-ar schimba cu nimic viata, daca sunt acceptati. Dar daca nu sunt aceptati imi schimba, deoarece am doi prieteni - unu gay si unul bi - si as fi necajit sa nu fie tolerati.

| Apokales a răspuns (pentru CodrutElian1990):

In primul rand nu au acelasi statut ca si homosexualii.
Pentru ca oamenii de stiinta nu au niciun interes sa opreasca chestia asta, de ce ar face-o? Si inca ceva, am zis eu ceva de religie?
Homosexualitatea este ceva natural atata timp cat ea provine de la natura, dar nu este normal pentru ca nu permite perpetuarea speciei, asta era ideea.
Vezi ca si Hitler era om, cu expresia asta "sunt si ei oameni" nu-i un argument solid, deci nu ma pot pune cu un astfel de rationament: "sunt si ei oameni". Unii sunt cu mult mai buni decat alti heterosexuali? Vezi ca pe langa Pablo Escobar s-a plimbat si un gay, tot gangsta o ardea si el cu pistoale, crime si asa mai departe. Deci ce voiai sa evidentiezi cu asta pentru ca eu n-am spus ca-s criminali, dar pot fi.
Femeile erau considerate in general fiinte inferioare acum cateva secole, nu demult, nu doar cele stangace straight face.
Ba da, putem trai fara ei. Majoritatea nu este nevoita, obligata sa ii accepte. Nu mi-au facut nici un rau, doar scarba si atat. La fel nu ti-ar fi schimbat viata si daca ar fi omorati, cu ce ti-ar fi schimbat viata?
Nu cumva spui lucrurile astea ca sa arati cat esti tu de bun prin faptul ca esti tolerant? De unde tot acest inclusivism? Cei ce accepta miscarea asta a homosexualilor sunt cei care accepta si transgendarii, care sunt de fapt oameni cu probleme mintale.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Apokales):

Cu oameni cu asemenea gandire nu am ce sa discut. Daca nu ar fi impotriva politicii site-ului ti-as spune unde iti este locul.

| Panamax a răspuns:

Nu suport ungurii, tiganii, credinciosii si prostii..Cu comunitatea LGBT nu am nimic daca nu se incadreza in ce am explicat mai sus.

| Dalmore a răspuns:

Ce se întâmplă dacă ești tu pro sau contra? big grin Cui crezi că-i pasă?

| Crisstinayy12 explică (pentru Dalmore):

Nu, dar vreau sa vad parerea oamenilor. Nu ii judec sau ceva

| LegionarulRoman a răspuns:

O degenerare de la normalitate.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Stangacii sunt tot o degenerare de la normalitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îi iubesc pe toți, oamenii, dar nu pot fi de acord cu această mișcare, oricâți ar susține-o.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Partea buna e ca nu-ti cere nimeni sa fii tu de acord big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu, dar mi s-a cerut părerea.winking
Și oricum părerea mea nu contează, dar e părerea Lui Dumnezeu, asta e dureros pentru unii...

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca nu ti s-a cerut aici, am zis ca nu conteaza in general. Cat despre Dumnezeu, e dureros pentru cine crede in el...ca pentru restul conteaza parerea lui la fel de mult ca si a tawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Și dacă există Dumnezeu, cam cât de dureros ar fi acest lucru pentru unii?winking

| Panamax a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnul Dumnezeul vostru are grija de credinciosi ca un pastor bun de turma lui.
Doar ca pastorul isi exploateaza turma. Ucide mieii chiar in fata mamelor lor pentru vanzare sau pentru consum propriu, oile sunt mulse impotriva vointei lor, sunt tunse pentru lana, sunt ucise cand sunt prea batrane si cateodata mai sunt si abuzate nu doar verbal.
Deci ar fi cam dureros.

| AnastasiaK a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca te duci spre argumentul lui Pascal, care e de toata jena. Macar omul avea o scuza ca pe vremea aia...nah, dar in 2020, sa vii cu "si dacă" crezand ca ai dat o replica desteapta... laughing

Si dacă darama pisica drobul de sare si cade in capul copilului? Traieste-ti tu viata dupa "dacă" si ne anunti in cat timp ajungi la nebuni.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii tu parerea lui Dumnezeu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Atât din Conștiință, cât și din Cuvântul lui Dumnezeu. Când simțim sau acționăm într-un anume fel, este Ceva acolo în fiecare din noi care se spune dacă este sau nu corect... Și culmea, acel Ceva este într-o perfectă armonie cu o anume Carte... happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acea carte scrisa de oameni care la acel moment aveau putine cunostinte despre lume si viata.
Care este cuvantul lui Dumnezeu? Daca ar fi cuvantul lui, nu ar fi atatea diferente intre religii. Este cuvantul stapanitorilor care de-a lungul vremilor a fost transmis de barbatii cu fusta (preoti) pentru a stapani prostimea. Ce bine a definit Eminescu religia.
Da, acel ceva din tine iti transmite ca homosexualitatea nu este ceva normal, corect si este in armonie cu o anume carte, cum zici, care cuprinde lucruri nedemonstrate, deoarece ti se cere sa crezi si sa nu cercetezi.
Acel ceva din mine imi spune ca homosexualitatea este normalitate in diversitate (ea existand de cand exista lumea si va exista cat va exista lumea) si este in concordanta cu stiinta care a cercetat fenomenul.
Deci ce este considerat corect de eul tau nu este in concordanta cu ce este considerat corect de eul meu.
Daca Dumnezeu este atotputernic, de ce lasa sa apara aceste "anomalii" cum le numesc unii?
Ai stat de vorba cu homosexuali, in special cu gay? Stii cati dintre ei ar dori sa nu fie homosexuali, ci normali? Marea majoritate. Dar lipsa de atractie, chiar repulsia fata de o relatie cu persoane de sex opus este tot la fel de mare cum este repulsia unui heterosexual fata de relatia cu persoane de acelasi sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro... fiecare persoană are dreptul de a fi așa cum își dorește. Nu mi-aș permite să judec alegerea lor.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este o alegere, este un dat al naturii. Daca ai stii cati homosexuali nu ar vrea sa nu aiba asemenea inclinatii, dar nu pot. La fel cum heterosexualii sunt atrasi de sexul opus si ii dezgusta sexual persoanele de acelasi sex, homosexualii sunt atrasi natural (nu ca vor) de persoane de acelasi sex si ii dezgusta persoanele de sex opus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Este adevărat că m-am exprimat greșit. Am fost interesată o perioadă de acest subiect și îmi dau seama prin câte trec.

| Vikaa a răspuns:

Pro.
Nu ma deranjeaza nici gay nici lesbienele,de fapt toata comunitatea nu ma deranjeaza.Cei care sunt contra sunt marea majoritate a barbatilor hetero,fiind si sexisti. In Romania,mai grea mentalitatea cu LGBT, fiind plina de oameni redusi mintal, pentru ca fericirea nu poate avea loc oriunde, ci trebuie sa stai ferit, aparent, pentru ca iti poate da in cap un habotnic cu biblia in mana si spalat pe cap de Antena 3 si Patriarhu Daniel cu un lant de 24 de carate.

| Vikaa a răspuns:

Imagineaza-ti prietenu tau ca fiind o fata, prin astfel de traume trec toate fetele.Nu toti gay sunt la fel, am o gramada de prieteni gay si sunt mega de treaba, nu au violat niciodata pe nimeni, probabil ala de l-a violat pe prietenu tau era mai mult ca sigur un depravat, dar nu toti sunt asa.Sunt persoane foarte deschise, mie imi spun din prima ce sunt si cum sunt, mi se pare ok sa imi spuna din prima ca dupa sa nu ma indragostesc si sa imi spuna dupa ca lor de fapt le plac baietii.Ma simt in siguranta cand stau pe langa ei, decat atunci cand as sta cu niste baieti hetero, stiu ca n-o sa ma asalteze printr-un tufis.

| Vikaa a răspuns:

Nu te faceam in mod expre redusa mintal,doamne,ma refeream mai mult la barbatii hetero,pentru ca o buna parte din ei is maxim redusi,care considera ca locul femeii e la oale si sa stea cracanata sa faca copii.Mi se pare ok ca subiect de dezbatut, pana la urma vorbim de fericirea oamenilor, buna-starea acestora, dar sunt exact ce negrii din America, discriminati.

| morfeo a răspuns:

Daca poponarii nu se expun pe strada e ok ca nu ii suport. Cu lesbiencele chiar n am nici o problema

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru morfeo):

Misto discriminarea asta, nu? Pai expunerea indecenta e o singura lege, nu? Adica daca tu ai fi politai si ai vedea pe strada doua limba-n-plomba le-ai face cu ochiul, iar daca ar fi un Vasile si un Costel in aceeasi situatie, i-ai lua la pulane pe spinare?
On-topic: ma amuza fazele ridicole gen barbatii care se imbraca cu glitter pe ei si danseaza pe tocuri cui pe la talent shows. In rest, ce face fiecare in privat e treaba lui. A, da, si ca sa fiu onest, am o fantezie murdara cu shemales.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa stii ca la Iasi o patrula i-a amendat pe doi gay ca se sarutau pe un bloc.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Patrula ce cauta pe bloc? big grin P.S. Aia trebuia sa conteste amenda, vor cistiga. Daca nu local, la CEDO si tot trebuie sa cistige. Acum, presupun ca nu era un sarut gura-n-p*&a sau altceva. Sau poate i-au amendat ca nu aveau ce cauta pe bloc... depinde de mai multe chestii, dar nu e ok sa faci asta cu dublu standard.

| aXy99 a răspuns (pentru morfeo):

"Cu lesbiencele chiar n am nici o problema"
De ce? Ipocrizie? Standarde duble?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Citit, mersi de link. Mdah, medievalisme romanesti, ce sa te astepti...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Păi deh l-ai lu-a la pulane pe spinare că 2 femei nu au ce să facă una cu alta, la fel și în aceeași situație prostituatele sunt discriminate, pentru că și-o i-au la mumu pe bani exact ca și poponarii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum 2 femei nu au ce sa faca una cu alta? Atita de lipsit de imaginatie esti? Iar doi barbati ce au sa faca? Poate isi lustruiesc maciucile reciproc, poate sunt platonici, poate... asta ne intereseaza pe noi? Daca nu ma intereseaza cum si-o trage vecinul cu vecina, de ce m-ar interesa cum si-o trag Fanel si Costel?

| StrongHeart a răspuns (pentru morfeo):

Asta mi se pare ipocrizie. Daca discriminezi, discrimineaza tata pana la capat, nu asa cu jumatati de masura.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

A compara homosexualii cu prostituatele este o gandire de ev mediu. Homosexualii fac sex in aceleasi conditii ca si heterosexualii. Este adevarat ca sunt si gay care se prostitueaza, dar astia sunt exceptiile care se asimileaza celor heterosexuali. Zic heterosexuali ca sunt si barbati heterosexuali care se prostitueaza.

| Justme79 a răspuns:

Buna fiecare este liber să fie ceea ce își dorește și mai ales ce îl face fericit "a" in concluzie îți pot spune că am cunoștințe lgbt pe care le apreciez și le susțin soo no matter what other say le't be hapy

| Justme79 a răspuns:

Foarte buna sunt oamenii cu suflet

| Curious2 a răspuns:

Hmm, acum, nici pe mine nu ma intereseaza.
E normal sa nu te intereseze ceva ce nu te afecteaza.
Subiectul e interesant pentru cei care activeaza in stiintele sociale.
Pai, cu inginerii, fizicienii si restul profesionistilor care nu isi sunt interesati de natura umana?
Ei bine, ei vor fi interesati in momentul in care copilul lor se va indragosti de o persoana de acelasi sex.
E un subiect interesant.
Pe de alta parte, te gandesti si la perpetuarea speciei umane.
Cineva trebuie sa faca si copii.
Repet, subiectul e interesant si merita dezbatut pe toate partile.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Curious2):

O sa abrdez problema doar din punctul de vedere al perpetuarii speciei.
1. Homosexualitate a fost de cand este lumea si n-a dus la scaderea populatiei, dimpotiva: popuatia globului pamantesc a crescut si creste in continuare.
2. In prezent scade populatia in tarile asa zise civilizate deoarece heterosexualii - nu homosexualii - nu vor sa mai aiba copii.
3. Multe cupluri gay adopta si vor sa adopte copii, folosindu-se chiar si de mame surogat. Lessbienele isi fac singure copii.
In concluzie: homosexualitatea nu afecteaza perpetuarea speciei.

| Curious2 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mersi.