| GulubuntzBudulush a întrebat:

Ce părere aveți despre Liceul Teologic Adventist Ștefan Demetrescu? Părerea mea este că este un liceu foarte bun pentru cei din București și Județul Ilfov. Motive:
1. Are profil de mate-info și de filologie (anul acesta doar), profilul de mate-info e în fiecare an, este un profil pentru cei cu medii mari și dacă chiar vreți să învățați matematică/informatică/fizică/chimie, acesta este locul potrivit (cu toate că face parte din Liceul Teologic Adventist sunt doar profile obișnuite de mate info și filologie deci sunt ok și pentru cei care nu fac parte din religia adventistă.)
2. Profilul de teologie este un profil foarte bun și el în care puteți învăța despre istoria religiei creștine fără să trebuiască să fiți adventiști. Profilul se intră cu o medie care este practic nici mare nici mică deci este foarte interesant și nu e greu de intrat pentru un Bucureștean cu note de mijloc.
3. Profesorii de la Liceul Adventist sunt niște profesori buni, pun mare accent pe carte și sunt foarte buni în metodologie, pedagogie și consiliere.
Să răspundă cine dă admitere la liceu în anul acesta, că nu e greu și o să vă placă.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Deci faci promovare sau pur si simplu vrei sa auzi pe altii cum se plang de el?