| tania13 a întrebat:

Ce parere aveti despre limba germana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O limba frumoasa daca ii patrunzi si stapanesti subtilitatile.Are o lirica de exceptie si in ea si-au construit opera marii filosofi si asta nu-i deloc intamplator.Este mai dificila fiindca este mai riguroasa si cere putin efort.

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Este o limba tare importanta dar foarte dificila.winking

daniela
| daniela a răspuns:

Tare grea si inaccesibila dar bine de stiut. Deschide multe porti in viata

auran
| auran a răspuns:

Mi-ar fi placut sa o stiu - este la fel de buna si importanta ca si engleza; dar este mai greuta la pronuntie desi, destul de melodioasa

| JustMeFlory a răspuns:

Mi se pare foarte grea! Am facut 3 ani germana la scoala si nu mi-a ramas nimic in cap! In schimb stiu engleza desi nu am facut la scoala. Mi se pare complicata germana...

| JustMeFlory a răspuns:

Mi se pare foarte grea!Am facut 3 ani germana la scoala si nu mi'a ramas nimic in cap!In schimb stiu engleza desi nu am facut la scoala.Mi se pare complicata germana...

| Klara a răspuns:

Am un singur cuvant de spus despre limba germana:
N A Z I
:-&

| Marii a răspuns:

E favorita mea laughing De curand am inceput sa-mi caut un profesor care sa ma invete, pentru ca la liceu nu o s-o fac.
Toti zic ca e dificila, dar de rusa ce mai ziceti?laughing

| claudya a răspuns:

E putin dificila dar cine vrea sa o invete il/o pot ajuta...

| alexa a răspuns:

Este o limba destul de dificila, insa avand in vedere ca putina lume o cunoaste vei avea mari avantaje pe viitor daca o vei invata.

| alexandra14 a răspuns:

Germana pentru mine este o limba putin grea dar destul de frumoasa...cu germana poti sa faci multe...doar sa vrei sao inveti.

| alexandra14 a răspuns:

Germana pentru mine este o limba grea... dar este destul de frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.inca nu am simtit-o. laughing