| Dl.Inginer a întrebat:

Ce parere aveti despre moartea artistului Michael Jackson? V-a socat? Ati fost si sunteti fani Michael?

Răspuns Câştigător
| cristi a răspuns:

M Jackson ramane o legenda, eu nu sunt fan dar am ramas un pic socat de celebritatea sa in intreaga lume. Ca om a avut o viata f controversata si plina de mizerie, dar ca si cantaret a fost unul din cei mai straluciti.

35 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Am simtit o parere de rau la aflarea stirii, dar socati nici vorba. Nu suntem fani. Are multe melodii frumoase totusi.

mira
| mira a răspuns:

A murit in lupta cu prejudecatile.

Janina
| Janina a răspuns:

SIncer l-am cam invinuit pentru toate operatiile facute, pentru ca si-a tras de acolo cancerul si o gramada de probleme...insa azi vazand la TV un documentar mi-am dat seama ca omul asta nu dorea decat sa fie impacat cu el. Niciodata nu a fost implinit pentru ca era negru... iar apoi cand a reusit sa devina o,, persoana normala" au venit problemele.
M-a impresionat ca si-a numit ferma Neverland... Michael nu a avut o copilarie...la ce i-a folosit atata faima si bani daca la sfarsit a murit singur si improscat cu noroi de toti.
Dumnezeu sa il odihneasca in pace si macar acolo in ceruri sa fie fericit, deoarece eu consider ca aici nu a avut viata pe care si-a dorit-o!

Janina
| Janina a răspuns:

Stai ca citesc si eu big grin
mersi tongue

auran
| auran a răspuns:

Aici sunt comentarii legate de moartea artistului http://www.apropo.ro/......on-4705296 ...desi, nu ma numar printre fanii acestuia, mi-a placut totusi in general muzica lui

| Dara a răspuns:

Moartea lui Michael Jackson m-a intristat foarte tare. Nu am fost fan MJ, dar prietena mea din copilarie traia doar pentru el. Fara sa vreau am ascultat melodiile lui, le-am invatat si au inceput sa-mi placa. Acum sunt multe pe care le ador. Mi-au placut intotdeauna videoclipurile facute de MJ. Ii stiam povestea vietii si intotdeauna m-a impresionat. Un artist de talia lui a sfarsit plin de datorii, cu numele terfelit de cativa indivizi in cautare de 15 minute de glorie... mare pacat!

| JackieSue a răspuns:

M-a socat putin vestea, dar nu am inceput sa bazai.Nu sunt fan pentru ca nu am fost interesata sa-i ascult muzica.Desi am ascultat cateva ieri si sunt dragute.

| Dl.Inginer explică:

Asa e secretel, chiar citeam pe un blog ceva interesant despre el.
http://mariuscruceru.ro/2009/06/26/this-is-it-michael/#more-3265

| Live.Laugh.Love a răspuns:

MJ Michael Jackson fan #1

| LoveForShania a răspuns:

In caz ca nu ai observat ceva te ajut eu! Cand am intrat pe net, prima mea pagina e yahoo.Si scria,, Michael Jackson dead in mistery'' = Michael Jackson a murit in mister. Nimeni nu stie de ce a murit, nu era batran. avea doar 50 de ani. Dar pe o parte este si vina lui, s-a dat de partea frumusetii, nu a sanatatii.si na. a patit-o! Adica: si-a dorit sa fie mai alb pentru ca el era negru, avea parul cret... a facut o operatie estetica si medicii au facut o mica greseala( i-au stricat si partea obrazului, putin din nas). Dar nu e vina lor, e vina lui ca a decis sa faca acest lucru! Apoi, el a mai facut o operatie, a dorit sa scape de acest lucru! Medicii au facut, dar a fost un esec.Nu mai putea sa il schimbe pentru ca a fost distrus! Medicii i-au spus ca singura sansa este sa isi puna un nas fals, si el a facut acest lucru! Insa, i-a cazut nasul pe scena, nu a fost lipit bine! Dupa atatea operatii estetice, normal ca a murit! Oricum, sa trecem peste asta... el a fost si va ramane,, Pop King''=Regele Pop. Nu sunt fana, dar cred ca are ceva sa impresioneze lumea, americanii in special. Regina muzicii pop este Madonna.si dupa ea,, printesele'' muzicii pop sunt: Britney Spears, Christina Aguillera, Beyonce, Nicole Schwenziner, Miley Cyrus (poate ca nu e... dar este cea mai buna cantareata adolescenta)... dar oricum...fiecare cu parerile lui. unilor le plac, altilor nu.Nu poti sa zici unui om care nu ii place ce iti place si tie: Crezi gresit, el este un cantaret foarte bun''! Dar poate acelei persoane nu ii place si nu o poti judeca!

| greg a răspuns:

Da, mi-a parut rau ca nu l-am iubit cat a trait.

| frida0purple a răspuns:

Mj sus, Mj jos! Dar atunci cand traia de ce nu era agitatia asta?
Ma rog, r. i. p!

| Linda a răspuns:

Nu am fost fan. Am citit intr-un interviu dat nu de mult ca ii este frica de asa multe concerte, ar fi vrut sa aiba 10 si erau programate 50. Asa ca cei ce au vrut sa-l "utilizeze" la maximum, s-au inselat.

| SimpleSergio a răspuns:

Nu si nici nu l-am cunoscut straight face.de cand cu moartea lui.am ascultat cateva melodii de-ale sale happy. Unele chiar m-au surprins happy...cred ca a fost cu adevarat o legenda.

| larisa_8487 a răspuns:

Nu sunt fana... cei din anii 70-80 au crecut cu muzica lui...eu sunt generatia lu andre genius trei sud estlaughing... dar e impresionant faptul ca muzica sa a acaparat tot mapamondul, sute de mii de fani il regreta! asta insemna k a fost un "cineva" important in lume! e foarte frumso sa te cunoasca toti si aprecieze pentru ceea ce ai facut, ramai o legenda! desi viata lui e plina de controverse excentrism(multitudinea de operatii estetice) etc...ideea e k pe urma sa ramane cv bun! un adevarat star al muzicii pop, o amintire draga in sufletul multora!

| Claudiu_7827 a răspuns:

Asta i-a fost soarta! Pacat... a fost cu adevarat un artist...

| DoOdO a răspuns:

Nu ca ma socat da am lesinat pentru prima oara in viata la aflarea vesti ca idolul meu a murit...

| alexandratudor15 a răspuns:

Da ma socat aceasta veste oribila... dar Michael Jackson va fi mereu King of Pop! nu mai pot vb prea mult acum dar promit ca vai spune mai multe! RIP Michael Jackson!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu avem dreptul sa judecam
a murit pentru ca asa a vrut Dumnezeu
daca nu isi facea operati putea sa moara ca printesa D.intr-un accident de masina sau trece pe strada si ii cadea ceva in cap...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este unic si o sa fie unul dintre clasicii muzicii pop. sunt surprinsa de faptul ca a inapoiat (testamentar) drepturile de autor "The Beatles" lui paul mc cartney, ceea ce dovedeste ca era un tip extrem de sensibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe mine m-a socat.Ador foarte mult melodiile lui. Dumnezeu sa-l odihneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost fan o viata(si sunt de ceva vreme pe lumea asta), voi fi fan pana la sfarsit. Imi invat copiii despre geniul lui, despre muzica lui, si despre omul fantastic care a fost. La ideea copiilor mei, am cumparat chiar domeniul www.mjromania.ro (sper ca e ok ca l-am scris) pentru a-i ajuta pe cei care inca mai cred in MJ sa aiba un loc de intalnire. Copiii se ocupa frenetic acum de functionarea lui. Provizoriu il gasiti la http://89.47.237.70/~mjrom/phpBB3/index.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa moara... m-a socat foarte mult...am plins mult. voi fi intotdeauna o fana a lui MJJ indiferent cu ce birfe l-ar acoperi presa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma socat foarte tare pentru ca am iubit muzica lui si nu am crezut nici o clipa tot ce sa zvonit despre el pentru ca nu il cred in stare sa faca rau cuva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a socat foarte tarecrying pentru ca eram fana lui si sunt pana cand voi muribig grinpentru mine acest om a contat foarte multstraight face era Regele POP va dati seama? cel mai faimos om din lumea intreaga pacat ca s-a operat pentru ca zici ca era fantoma, dar in fine pentru mine conta ce muzicaa mai scoate am o parere foarte suspicioasa cred ca a facut stop cardiac sau nu stiu oricum a MURIT! Dumnezeu sa-l ierte si sa se linisteasca in pace pentru ca a facut foarte mult la viata luiwinking pe bune! Y Love You Michaelcryinglove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA am fost foarte socata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nici macar nu eram fan pana ce a murit.de abia cand a murit am aflat.sigur ca acum veti spune ca daca nu murea nu stiam de el.nu sia facut operatii estetice doar la nas.la piele suferea de o boala numita vitiligo, el afacut totul pentru fanii si copii.nu e adevarat ce zice presa ca era pedofil, sia facut transplant de pieleoh go onnu. i. p michaelcryingcryinglove strucksad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il ador pe Michael Jackson:X:X:X

imi pare asa rau ca am doar 15 ani si nu eram nascuta cand era pe culmile succesuluisadcryingcrying cand era JACKSONMANIA crying as da orice sa traiesc in vremurile alea.anii `80-`90 :X:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am lesinat