| silvia3333 a întrebat:

Ce parere aveti despre muzica romaneasca?

8 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Pei, populara e mult mai buna ca manelele, dar iți spun clar ca și cea de exemplu cantata de Alexandra Stan este prelucrata pe calculator, dar dacă este sa cânte LIVE o da în bara, o sa se audă numai urlete, nu muzica, or va face playback. Clar manelele nu sunt bune. O zi buna!

| silvia3333 explică (pentru Deleb):

Nu ma refeream neaparat la manele sau populara, doar la artisti romani sau trupe

| Deleb a răspuns (pentru silvia3333):

Oricum, majoritate de canta hip-hop, rap sau pop majoritatea este prelucrata pe calculator. Cum am dat un exemplu, Alexandra Stan sau Puya chiar Inna. Nu toti sunt buni, dar populara exact cum se aude la tv asa e si real.

| ionutzul31 a răspuns:

"cea mai muzica frumoasa care poate ajunge sa delecteze la urechile mele" laughing

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Sincer nu am nimic impotriva melodiilor bune in romana dar spre deosebire de alti artisti din alte tari, muzica romanesca mi se pare in urma rau.Parca nu ar avea imaginatie.
As vrea sa aud melodii noi, cu versuri noi, cu teme noi...

| LoverholicRobotronic a răspuns:

Pai, parerea mea despre muzica romanesca nu e foarte buna, nu vorbesc acum de muzica veche sau rock, ci de ritmul asta bumtzi bumtzi si de pitipoancele alea fara nici un pic de talent care nu fac decat sa"cante" de sute de ori aceiasi propozitie si sa dea din toate alea...problema este ca lumea a inceput sa puna foarte mult accent pe AMBALAJ si nu pe CONTINUT!

| silvia3333 explică (pentru LoverholicRobotronic):

Mie intr-un fel imi place si muzica de acum mai noua, adica cea cantata de artisti romani si lansata mai recent si aici nu ma refer la toate pitipoancele care cica au si ele voce. Pana si unele melodii mai de club ca sa le zic asa suna bine, dar nu toate.

| fratiikaramazov a răspuns:

Manelele sunt niste porcarii. iar muzica de la tv cantata de artisti comerciali era mult mai buna acum cativa ani.