| Gusticel a întrebat:

Ce parere aveti despre nationalismul dus la extrem? Dar despre globalizare?

1 răspuns:
| Apokales a răspuns:

Cred ca globalizarea nu mai tine cont de nationalism si asupreste oamenii, nu mai tine cont de granite si de faptul ca oamenii au nevoie de ele. Nationalismul a disparut din economie odata ce a parut globalizarea.
Nu-s de acord nici cu nationalismul dus la extrem in plan politic, asta duce la conflict, iar conflictul in ziua de astazi este mai periculos ca niciodata pentru rasa umana.