| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre o persoana care spune ca ii e rusine sa manance mamaliga la restaurant ca e mancarea saracului?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Era o dată. Ca și pâinea neagră a copilăriei mele, care se dădea pe carrtelă, câte 250 gr de persoană, gust inconfundabil de bun. Ca măruntaiele de porc de la magazinul de prezentare a abatorului care se vindeau cu 2 lei kg. Ca scrumbia sărată care era tot pe la doi lei și vinul vărsat tot doi lei litrul. Sau înghețata pe băț care era un leu.

| Drimmero a răspuns:

Cate basini pe unele persoane,, dar au uitat cum isi bateau incaltamintea talpa-n talpa sa scoata noroiul de pe urma ulitei strabatute.

O mamaliga cu branza si smantana pe stomacul gol nu se compara cu nicio mancare, proaspata sa fie.

| Celcestietot a răspuns:

Rezultat IQ confirmat : -80

| LoveSleep a răspuns:

Cred că e săracă rău.
Eu plătesc pentru mămăligă la restaurant și e mănâncă gratis acasă să nu-l vadă nimeni.

| Emma30555 a răspuns:

Are anumite complexe, e foarte atenta la parea lumii deci nu prea sta bine nici cu increderea nici cu stima de sine, are niste prejudecati si lista poate continua. Atat timp cat iti place o mancare si iti permiti sa o mananci in oras sau acasa nu ar trebui sa ti faci idei inutile

| gemeni6226 a răspuns:

Am parerea ca nu este destul de bogat.Un om cu adevarat bogat sau stapin pe valoarea sa nici prin gind nu-i trece asa ceva si savureaza deplin un astfel de meniu.Intr-o perioada am lucrat la un hotel si veneau la noi oameni celebri si nu se sfiau sa manince un astfel de meniu si laudau bucatereasa pentru ea.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru gemeni6226):

Sunt mulți oameni care mănâncă mămăligă oriunde se află; eu sunt unul dintre ei.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Si mie imi place de cand ma stiu. Fiecare o maninca cu altceva, mie cel mai mult imi place cu lapte desi se poate cu orice altceva de exemplu cu brinza si smantina sau cu tochitura.

| TheWznd a răspuns:

Spune-i să călătorească în lume să vadă ce prețuri are mămăliga în străinătate laughing)

Într-un restaurant de fine-dining din Statele Unite am găsit un mediu ce conținea „polenta" cu 36$