| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii care înjură?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine dar asa e natura omeneasca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Acumulează tensiuni și apoi se descarcă. Astfe fac un lucru sănătos.
Dar nu orice sănătos este și politicos, adică sănătos în polis, adică în oraș, în societate.
Am făcut despre asta un eseu, dar nu am abordat în el aspectul necesității de a fi politicos, de a fi sănătos și din punct de vedere a comportamentului social. Nu îl am pe Internet doar în cartea tipărită, căci nu m-a lăsat Google Adsense.

| Drimmero a răspuns:

Oricine injura

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Citeam undeva că ăia care înjură mult sunt inteligenți.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Te-ai trezit din betie?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

M-am trezit din somn, dar nu din beție.

| LPCTSTR a răspuns:

Zic eu ca au curaj, desi au o fire iritabila, fiecare om este diferit, deci nu putem adapta cazul pentru fiecare persoana.

| Delilahhh a răspuns:

Nu au igiena lingvistica dar chiar si asa, nu ma afecteaza pe mine cu nimic. Treaba lor. Eu pot doar sa aleg daca ii tin in preajma mea sau nu. Iar asta o fac raportandu-ma la caracterul omului ca pachet, nu strict la limbajul acestuia.