| Anonim78888 a întrebat:

Ce părere aveți despre oamenii de 30-50 de ani care sunt copilăroși?
Deși sunt tânără, eu personal îi consider ridicoli și nu îmi place de ei, nu contează ce vârstă ar avea (mă refer la cei adulți, nu la copii).

Răspuns Câştigător
| nooneishereboo a răspuns:

Adică vrei să te referi la cei care stau la fusta lui mămica sau aceia foarte cringe?!
Stau departe de așa specimene, niște oameni fără minte.
Copilăria ți-o trăiești cât ești copil, după ai niște responsabilități, doar nu o să îți iei la casă un trântor care în loc să fie independent, așteaptă să ai grijă de el/ea...

27 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti trecut de 30 ani trebuie sa fii mereu ursuz, serios si trist sau cum vine asta?

| Anonim78888 explică (pentru suntserios):

Nooo, trebuie să te dai pe trambulină sa te uiți la desene animate și să te comporți imatur.

| nooneishereboo a răspuns (pentru suntserios):

Ooops, cineva s-a simțit.

| suntserios a răspuns (pentru nooneishereboo):

Ce sa zic, ai folosit cuvantul "cringe" deci parerea ta e destul de irelevanta pentru viata reala in care a fi responsabil nu inseamna a fi ursuz si fara chef de viata.

| Anonim78888 explică (pentru suntserios):

Ce legătură are un om copilăros cu unul amuzant? Cine te oprește să nu râzi și să faci glume? Asta înseamnă să fii matur pentru tine, să fii fără chef de viață?
Orice vârstă ai avea, din răspunsurile tale îmi dau deja seama ce fel de persoană ești.

| nooneishereboo a răspuns (pentru Anonim78888):

Altul care fură lumină laughing...

| suntserios a răspuns (pentru Anonim78888):

Esti amuzanta, dar păcat ca da frustrarea pe dinafara ca si un om matur poate sa fi fericit si bucuros.

| suntserios a răspuns (pentru Anonim78888):

Uite ca are. Tu sper sa iti gasesti un barbat ursuz si pe la 40 ani sa te uiti cu jale la altii de varsta ta cum se distreaza.

| Anonim78888 explică (pentru suntserios):

Cel ce dorește raul altuia, cade el în groapă.

| Drimmero a răspuns:

Lasa oamenii sa se distreze, sa mai rada, sa nu fie doar seriosi, si asa viata e stresanta. Pe mine unul ma amuza si imi dau energie, imi plac oamenii astia care sunt de viata, care stiu sa se mai distreze, e plictisitor sa fii mereu matur, n-ar avea sens asta

| nooneishereboo a răspuns (pentru Drimmero):

Măi ești prost? Femeia asta s-a referit la cei care se comportă ca un COPIL, nu cei care i-ai menționat tu.
Știi ce e acela un copil? Ai văzut vreodată un copil? Știi pe ce planetă trăiești?! Ferească Dumnezeu, că mare ție gradina doamne.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Mai întâi definește copilăros, pentru că poate însemna multe și diferite lucruri pentru fiecare.

| Anonim78888 explică (pentru supadeceapa):

Exemplu: Ți se pare normal dacă ai vedea un om matur care sare pe o trambulină, care se pune in mintea copilului?
Ți se pare normal ca cineva care se comportă ca un copil răsfățat care da din picioare că nu i-ai cumpărat "jucăria preferată"?
Ți se pare normal un om care niciodată nu-și asumă responsabilitatea și mereu așteaptă totul de-a gata și să aibă cineva grijă de ei, că ei nu se pot descurca singuri?
Și lista continuă cu oameni adulți care se pun in pielea unui copil.
Ce e așa greu de înțeles ce înseamnă copilăros?
Am impresia că cei care cred că copilăros înseamnă o persoană fericită și care se bucură de viață, sunt proști bâtă.
Înseamnă că am pus întrebarea aceasta pe site-ul greșit.

| nooneishereboo a răspuns (pentru Anonim78888):

Măi fată, femeie, ce ești. Nu-ți m-ai pierde timpul aici degeaba că aici cam majoritatea dintre ei sunt reduși mintal și proști de dau cu capul în gard.

| Anonim78888 explică (pentru nooneishereboo):

Am observat, acum înțeleg de ce oamenii urăsc și evită acest site.

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonim78888):

Vai, dar ce supărată ești laughing))))

Eu am fost responsabilă de mică, așa că oamenii iresponsabili pentru mine sunt doar lipsiți de personalitate, de voință sau de scrupule, și te joacă pe degete pentru că știu... că își permit big grin

Pentru mine oamenii copilăroși sunt cei inocenți, naivi, care se atașează de toată lumea și sunt ușor de prostit.
Momente copilăroase (care e înseamnă zburdalnice în DEX) ar trebui să avem toți, că dacă am fi ca tine, am lua-o razna și am pune întrebări din astea pe TPU.
Tu descrii ba niște narcisiști, ba niște leneși, ba profitori și te miri că-ți zic că e un cuvânt vag. Ție copiii ți se par letargici și malefici? laughing))))
Mie întrebarea ta mi se pare copilăroasă, de exemplu. Tu ești efectiv supărată că unii oameni se simt bine după vârsta de 30 de ani. Pentru că nu poți înțelege de ce sunt unii oameni diferiți de tine. Parcă acum descoperi lumea, ca un copil.
Ar trebui să stăm ca struții cu capul în pământ și să ne ofensăm pe TPU, nu?
Lista continuă cu ce? Alte defecte care nu-ți plac și n-au nicio legătură cu copiii?

Pune întrebarea în oglindă și vezi dacă n-ai cumva probleme mai mari în viață de o amărâtă de trambulină face așa ravagii în tine. Deși nu înțeleg unde ai văzut tu așa ceva laughing în ce context. Cu copiii tăi e normal să te joci.

Edit: Când ești obișnuită să citești doar statusuri de Facebook, cred și eu că te scremi la un text mai lung de 3 rânduri. Eram 100% sigură că scriu degeaba, că nu ești capabilă să înțelegi un text sau o idee diferită de capul tău mic. MI-e milă de tine că ți-e așa frică de copii și îi asemeni cu oameni malefici din viața ta.
Ai un anturaj foarte prost dacă vezi așa ceva frecvent în jurul tău. Dar hei, cine se aseamănă, se adună big grin

| Anonim78888 explică (pentru supadeceapa):

Mi-ai scris un eseu cat de deranjat ești de opinia mea și mă faci pe mine supărată? laughing
Ești un incult care nici acum n-a înțeles ce-am vrut să spun, știu că e greu să înțelegi pentru cineva ca tine, săracul de tine, ești sărac cu duhul.

| Emma30555 a răspuns:

Fiindcă sufletul nu îmbătrânește iar cei ce îmbătrânesc și psihic mie mi se par triști. Sincer găsesc ca e genial sa poți fi copilăros la orice vârstă sa poți sa ți păstrezi aceasta latura, viata oricum te schimba și te maturizează fără sa vrei dar de ce sa fi prea serios după vârsta de 30 de ani? Seriozitatea e refugiul omului cu o inteligenta mediocra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac.
Chestia dintre paranteze nu-și are rostul. Nu există copii între aceste vârste.

| Anonim78888 explică (pentru anonim_4396):

Am spus de orice vârstă și n-am vrut ca alții să se gândească că m-am referit și la copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim78888):

Nu aveau de ce să se gândească. Mie mi se pare destul de clar că era vorba despre orice vârstă cuprinsă între 30 și 50.

| troleibuz a răspuns:

Mi se spune ca sunt un om prea serios. Rational. Tipicar. Apreciez oamenii putin mai copilarosi ca ma scot din monotonie.

| Ødegaard a răspuns:

Probabil ca si ei te considera ridicola iar acum esti vulpea care nu ajunge la struguri

| Eisenheim a răspuns (pentru Ødegaard):

Corect happy deci cei peste 30 ani să știți că îmi deschid afacere cu carne paltoane și papuci de lână, iar următoarea lege va fi interzicerea persoanelor peste 30 sa fie copilăroși sau orice alta asemănare cu copii laughing după 50 se deschide sezonul doar laughing

| Eisenheim a răspuns (pentru Ødegaard):

Corect happy deci cei peste 30 ani să știți că musai sa purtati cârja paltoane și papuci de lână, iar următoarea lege va fi interzicerea persoanelor peste 30 sa fie copilăroși sau orice alta asemănare cu copii laughing după 50 se deschide sezonul doar laughing

| Anonim78888 explică (pentru Eisenheim):

De asta stați la mami acasă că nu vă ia nimeni laughing

| Anonim78888 explică (pentru Ødegaard):

Și n-au decât, nu-mi pasă.
Așa cum sunt liberă să am opiniile mele, așa sunt și ei.