| christine99 a întrebat:

Ce parere aveti despre orasul Iasi? Este diferit fata de restul oraselor din Moldova?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Evident că e diferit. Ca mărime, industrie, dispunere geografică, turism - orice.

| Nemessys a răspuns:

Sincer. numai Iasul salveaza regiunea aia, fara el ar fi. pustiu si batranesc. Are noroc ca e oras universitar si ca tinerii din toata moldova se duc acolo, atlfel. multi s-ar duce la cluj sau Bucuresti si incet incet moldova ar avea o populatie imbatranita.