| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care dau sfaturi eronate, dar nu sunt adevarate? [ spun ceva despre un lucru dar nu este adevarat]

2 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

Cuvantul,,Eronat'' prin definitie inseamna gresit, inexact, neadevărat, incorect, asadar ai facut un pleonasm.Si intrebarea cred ca e retorica, nu cred ca are cineva o parere prea buna despre persoanele mentionate, este clar ca toata lumea se fereste de ele si nici nu le prea suporta.

| Seby90 a răspuns:

Triplu pleonasm! Yey.
Well, yah, care era intrebarea din nou?
Ah da... sunt asa. ca tine. Inutili. Nu se documenteaza inainte de a deschide gura.

Daca taceai lumea ar fi banuit ca esti mai... "ne-inteligenta" da ai vorbit si ai ridicat orice dubiu.
(Nu sunt sigur ca stii engleza, a trebuit sa vorbesc pe limba ta.)