| Printesyka a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care isi pozeaza/filmeaza copiii nou nascuti si ii posteaza pe retelele de socializare sau persoanele asezate in sicriu la fel ajungand pe retelele de socializare?

Răspuns Câştigător
| DragosMarve09 a răspuns:

Eu nu sunt de acord sa-ti afisezi copilul gol pe retelele de socializare pentru ca am mai vazut cazuri mi se pare josnic pentru parinti deoarece după ce le publici, orice străin le poate salva în laptopul lui cu un click dreapta și le poate folosi apoi cum dorește. Dacă un străin ar vrea să facă poze cu copilul tău în parc pentru că i se pare frumos, i-ai da voie? Aș zice că nu. În schimb postezi tu singur/ă poze cu copilul tău ca da e frumos si trebuie postat. Pe retelele de socializare sunt numai psihopati care vor sa faca rau. Si inca ceva daca copilul tau creste si vede pozele in ce ipostaze aiurea l-ai pus pentru că nu e în regulă să iei în numele lui astfel de decizii cu efecte permanente și parțial necunoscute pentru că nu știi unde vor ajunge pozele cu copiii tăi.
Iar oamenii care filmeaza oameni morti pe internet sunt... nu vreau sa jignesc

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Vii cu vii, dar morții să stea acolo la treaba lor, odihniți in pace talk to the hand

| mastadont a răspuns:

Cred că sunt obsedați de aceste rețele sociale și au uitat să-și trăiască viața fără ele, au uitat să fie autentici și că nu au nevoie de like-uri pentru a se simți bine.

| RKBlue a răspuns:

Nu fac parte din aceeasi categorie.
In trecut fotografiile erau scumpe, asa ca de multe ori singurele amintiri pe care le aveai de la o persoana erau o poza de cand era mic(mai rar) sau o poza cand era mort(facut sa para cat mai viu).

Parintii care pun poze cu copiii lor sunt parinti care se simt fericiti si vor sa afle si altii ca au un copil.