| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele cărora le place des să-și asume riscuri?
Cum le considerați: mai mult teribiliste sau curajoase?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Depinde și de factura riscului. Unele riscuri pot implica daune mai grave decât altele. Însă sunt convins că majoritatea persoanelor care se expun unui risc, au luat în calcul posibilitatea de a eșua. Dar, cu toate astea, persoanele respective se bazează pe propriile puteri și raționamente pentru a trece cu bine peste situație.
În general, nu merită să iei un risc, atâta vreme cât există o opțiune singur și la îndemână. Deci, dacă cineva ar lua un risc în cazul de față, ar fi teribilist. Pe de altă parte, da, uneori ești nevoit să joci la risc. În viața, fiecare ne lovim de astfel de momente. Și, evident, avem nevoie de puțin curaj pentru a trece prin ele, chiar dacă suntem nevoiți să o facem.

1 răspuns:
| oglindasultanului a răspuns:

Rasfatate traind.