| Goddessss a întrebat:

Ce părere aveți despre protestele din Sua?
Eu zic ca n-ar fi trebuit sa fie chiar atâta de multa violenta si vandalism.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu sunt negru, nu locuiesc in state si nu am fost discriminat, nu prea am vreo parere.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba trebuie, ca să piardă Trump alegerile. Sunt băgați bani grei în toată mascarada. Când miza la ruletă, nu-i un om ci o planetă, ce contează că se devalizează niște magazine și mor câțiva la proteste. Nu se nasc glorii pe stradă, sau la ușa cafenelei? Știi ce a fost la Timișoara în 89? Citește Timișoara mon amour de Tudor Eliad.
https://www.decitre.fr/......953_1.html
După 30 de ani, dacă mai trăiești, o să afli adevărul despre protestele din USA din 2020.
Eu știu pe surse de acum. Eu țin cu Trump, pentru încă un mandat, dar dacă nu se luminează la minte, va pierde alegerile. Sau le câștigă la mustață la câteva voturi diferență. Covidul mai bagă și el strâmbe.

| Drimmero a răspuns:

Tiganeala si atat, baietii de acolo sunt pe ciordeless,, caci asta e scopul protestului.

| Celcestietot a răspuns:

Nicio parere pana la urma, ce dai, aia primesti, in acest caz, dar nu sunt de acord cu raul. Oricum, ce se intampla in lume este o mizerie, imoralitate peste imoralitate, este evident ca lumea nu mai are credinta in Dumnezeu care sa fie pusa in practica, inca de ceva vreme buna. SUA - o natiune cladita pe maini criminale, ce pot zice. Ca isi merita soarta sau nu, decid cei care o privesc. Marii intelepti spuneau ca SUA facea parte din tarile civilizate laughing. Facea si inca mai face, asa ca haideti sa le urmam exemplul, cu toata viteza inainte rolling on the floor rolling on the floor!

| Drimmero a răspuns (pentru Celcestietot):

Sua=mixt de natii, ei nu au identitate, nu au cultura,, nu exista decat de vreo 300 de ani, britanicii au facut colonie iar de acolo au fost implicate mai multe natii, deci se stie de ce sunt cum sunt.

| Celcestietot a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate. Singurii care au o cultura batrana si adevarata, originala, sunt amerindienii care au mai ramas si se gasesc pe teritoriul SUA.