| lovenotsex a întrebat:

Ce parere aveti despre rasism? va considerati rasisti?

Răspuns Câştigător
| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Parerea mea este ca ignoranta si rasismul merg mana in mana.Suntem legati de anumite conventii sociale, nu incercam (de fapt nu ne obosim)sa-l cunoastem cu adevarat pe cel "diferit"de noi, felul sau de a gandi, de a actiona in anumite situatii. Oameni suntem cu totii si ar trebui sa trecem peste barierele astea.
Nu, nu sunt rasistahappy

4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Parere foarte proasta.Am avut o colega nascuta intr=o familie de betivi dar de aceea ea nu a devenit alcoolica nici destrabalata ci a devenit profesoara apreciata de fizica.Nu trebuie sa judeci fiecare om numai din natia din care provine desi mult timp si eu am cazut in capcana ca uram pe nemti din cauza holocaustului...si uitasem ca multi scriitori si compozitori de valoare germani mai bine se vedeau morti decit sa stie ca tara lor le-a fost condus de un bolnav mintal ca Hitler care a facut natii intregi sa tremure de frica si restul se stie nu vreau sa vb despre.

| foxi a răspuns:

Nu isi are rostul...rasismul,eu sunt impotriva rasismului!

| D-Anna a răspuns:

Rasismul e ca si cancerul, il avem toti, mai mult sau mai putin dezvoltat si fara remediu.Nu ma consider rasista, dar asta nu inseamna ca poate macar o data nu am zis ceva fara sa gandesc jignind pe cineva.Sti oricat am incerca sa fim perfecti nu putem in final suntem toti oameni.

| RAY a răspuns:

Da