| RAY a întrebat:

Ce parere aveti despre raspunsurile dure?

22 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Depinde.
Daca se raspunde dur unor tampeni, prosti sau intrebari puse la misto nu am nimic impotriva.Dar daca raspunzi dur si jignitor unui om ce te intreaba frumos, sau chiar are o problema e de prost gust sa il iei peste picior.

| minrest a răspuns:

Persoana la care te gandesti face role playing, iar cum ce facem noi e altceva decat ce face el/ea, apar confuzii. La raspunsul meu ca in loc sa omoram oamenii timizi, retrasi, interiorizati e preferabil sa ii omoram pe cei ce le planuiesc moartea, mi-a dat eronat. Ha! As vrea sa fiu la fel de eronat toata viata!

| kar1GaNNN a răspuns:

Răspunsuri dure și sincere = combinația perfectă.

| Lostlyric a răspuns:

Ray, am crezut ca toate problemele barbatilor sunt imediat continuate cu un raspuns "dur". Si am o parere foarte "functionala" despre acest lucru.
Se poate ca intrebarea ta sa fie putin mai vaga? Nu de alta, dar altii se prind si dau raspunsuri la fel de dure.

| RAY explică (pentru Lostlyric):

Este un user pe TPU care da raspunsuri dure

| Lostlyric a răspuns (pentru RAY):

In ce sens?

| RAY explică (pentru Lostlyric):

Acum 5 ore | Zoeyyy a răspuns:
Nu devii misogin, devii idiot.
70%? Da, 70 % dintre femei au caractere infecte. Poate chiar mai mult.Valabil și la bărbați, evident.Nu atribui meritele societății unui singur gen,din moment ce ambele decad în aceeași măsură și cu aceeași rapiditate.
Probabil că ai dreptate și nu vei avea niciodată o relație,o iubită, dar nu din cauza femeilor în sine, ci din cauza ta, a mentalității și a personalității tale, o combinație perfectă de prostie și penibilitate.
Nu e ceva greșit în ce spui tu, dar schimbă "femeile" cu"oamenii".Și înainte de asta, vezi în ce categorie te încadrezi tu.Să fie oare cea a virginilor ratați(nu sunteți toți ratați, doar majoritatea, dar sunt curioasă să văd cine se mai oftică de data asta)care nu vor să recunoască că nu sunt în stare să convingă o tipă să se culce cu ei? thinking

Simplu. Dacă pui întrebarea asta probabil nu ești singur pentru că așa vrei, ci pentru că nimeni nu vrea să fie cu tine.Cu alte cuvinte nu demonstrează decât incapacitatea ta de a avea o relație.Asta e de judecat/criticat, nu singurătatea în sine.

Nu.Newton a murit virgin și cred că suntem amândoi de acord că nu a fost un eșec.
Diferența e că el a realizat ceva și tu nu.Nimic remarcabil.
La tine e doar lipsă de încredere.E trist.Nu-i consider eșecuri, doar ratați.Și nu pe toți, un călugăr care se abține că așa vrea el nu intră în niciun caz în categoria asta.Dar la majoritatea nu e o alegere.Nu e ca și cum ar fi Feți-Frumoși și au ei ambiția astă să rămână virgini.E doar neputință. Trist și patetic.

| Lostlyric a răspuns (pentru RAY):

Eu nu am citit un raspuns dur, am citit o parere impachetata in cuvinte dure. Iar parerea nu este departe de a fi realista. Cand mai citesti alte raspunsuri "dure" de genul acesta, intreba-te daca nu exista un sambure de adevar invelit intr-o coaja de nuca de cocos. Lasa la o parte duritatea si cuvintele urate, desi Zoeyyy a folosit cuvinte dure, nu urate. Daca le dai la o parte, ce ramane?
Asa si cu jignirile. Daca le dai pe toate la o parte si nu ramane nimic personal, ce mai ramane? Esentialul.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Credeam ca era cineva mai serios cu care sa te confrunti, ai dat exemplul perfect pentru a aduce rasete.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ma bucur ca te fac sa razi, ce parere ai despre ( virgini care nu atrag o necunoscuta incat sa faca sex cu ei sunt ratati?)

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce parere as putea sa am despre ei?
Alea nu sunt probleme,, virginitatea se rezolva, neatractivitatea la fel, deci nu au niciun defect.

Mai ratati sunt aia care care gandesc asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-a lungul timpului au existat mai multi useri cu raspunsuri dure pe site, cativa destul de apreciati de unii sau altii, asta pentru ca nu faceau abuz de rautate si aroganta.
Uitati-va de exemplu la Coquina, crachila sau Hanhao (actual suspendati). Pentru multi raspunsurile lor nu sunt chiar adorabile, multi i-ar face trolli, misogini si in toate halurile, insa Joita e doar o tentativa ieftina de a parea cineva dur. E doar o pustoaica obraznica si cam atat. Fiindca nu ne invata nimic, ci doar face treaba mare pe aici si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un fel onestitatea este dura, daca te referi la userul Zoeyy raspunsurile ei sunt bune, dar problema e ca in majoritatea cazurilor doar când este in stare sa comenteze asa o face.laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Scopul unui user nu este de a critica, judeca parerea mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai parerea asta doar pentru ca o spune verde-n fatã, fara sa fie siropoasã doar sa parã "drãgutã"
Eu am fost indrãgostit o datã de o tipa de genu, ce pot sa spun? Cea mai mare greseala din viata mea.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Isi spunea adevarul prea sincer? adica e si incapatanata nu intelege ca in lipsa atractiei fizica nu exista dorinta de a face sex cu cineva, mai ales necunoscut, ce vina are x ca nu e frumos? nu cred ca a ales cineva cum sa arate inainte de a se naste deci afirmatia e aiurea, cum sa judeci un om ca e urat sa fim seriosi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Man atractia fizica e doar un punct de start, daca te nasti frumos atractiv, sau te vede asa una intr-adevar o sa fie mai usor.
Dar daca natura nu te-a inzestrat cu frumusete, trebuie compensat si prin caracter, sa o faci confortabilã langa tine, mai bine zis, pentru ca personalitatea nu se schimba, nu iti trebuie cine stie ce inteligentã. Ce e cam greu mai ales pentru cineva care nu e frumos fizic, plus sa aiba probleme in a combina bine fetele, e cam greu asa.

| PumpkinDoll a răspuns:

Daca-s si adevarate, sunt de acord cu ele.Adevarul doare cateodata.

| Djsjuajsjsj a răspuns:

Răsp. alea "dure" vin din experiență, Ray. Ceva ce tu sau altul nu poate înțelege pentru simplul motiv că nu aveți viața ei să puteți empatiza la un nivel cel puțin apropiat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Djsjuajsjsj):

Vai tu, avocatul diavolului, ce experienta are copila aia obosita si nebatuta la timp?
http://replygif.net/i/1099.gif
Bate campii aiurea si raspunde numai toxic.
Si zic asta dupa ce i-am zarit cateva zeci de raspunsuri in ultima saptamana. Deci am vazut cat ii poate mintea si ce intentii are.
Ah, ca Ray prefera probabil raspunsuri cuminti care nu-i strica zenul sau pe aia care vorbesc mult si nu spun nimic e partea a doua.

Dar Joita asta de la stana de oi e doar o fetita teribilista pareololoaga pe TPU in loc sa isi extinda aceleasi laturi altundeva isi desarteaza experienta aia vasta in capul nostru pentru ca prin alte parti e ea mancata de vie.

Cred si eu ca e destul de greu sa empatizezi cu cineva cand da raspunsuri in doi peri si are numai argumente invective. Una e sa ai raspunsuri dure intr-un context dat, alta e sa ai doar raspunsuri agresive in directia celor care au nevoie. La ea nu exista nici forma, nici fond. Si evident excludem intrebarile stupide care mai merita batjocorite. Chiar n-a fost cazul asta, de aceea numai de experienta n-ar mai fi vorba, ci de o atitudine frustrata de a consuma nervii oricui de pe site. Nu degeaba am inrudit-o si cu Endoryus.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ah, ca Ray prefera probabil raspunsuri cuminti care nu-i strica zenul sau pe aia care vorbesc mult si nu spun nimic e partea a doua.

scopul tau ca user pe TPU este sa ajuti omul, asta cred, nu are importanta ce prefer eu, important e sa ne ajutam reciproc in mod civilizat

| Ievi a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine zis omule laughing
E prea exagerata fata aia, cat despre acel endoryus, nici nu-mi bat capul, din cate am vazut la cum scrie nu cred ca are mai mult de 14, poate ma insel.
Insa cum a zis RAY, sa vii aici sa ajuti nu sa imi vii mie cu frustrari si cu tentative de bagare in seama, ca nu e cool sa fii prost si sa te dai mare, chiar daca unii ii mai pupa in fundulet pe cei ca ei...mie mi se par doar niste tentative de "golanei".
Asa ca-ti dau dreptate cu joitza. doar se baga in seama si jigneste la fel ca Endoryus ala.