| melyyy a întrebat:

Ce parere aveti despre Romania? chiar va place "tara" asta in care traim? de ce am ajuns sa fim dispretiuti de intreaga Europa? credeti ca aceasta tara se va schimba in cele din urma? oare ne vom madrii iarasi ca suntem romani!? niste pareri va rog...si daca se poate as vrea sa specificati daca sunteti patrioti sau nu happy

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Buna, Elena!

O intrebare chiar buna!

Romania este o tara speciala pentru noi, imi iubesc tara chiar daca se afla intr-o situatie critica. Desi nu am o parere chiar atat de buna, totusi este "mama" care ne gazduieste in fiecare zi, trebuie sa o iubim, indiferent cat de "neingrijita" este.
Este simplu, Nu suntem noi, ca popor dispertuiti, dar presedintele reprezita tara intrega, cand presedintii Europei se intalnesc isi fac parere unii despre altii ( normal ), presedintele Basescu, nu a facut o impresie buna, deci suntem criticati ca o tarathinking mai diferita. Speram, speram sa se schimbe in cele din urma. Daca speram, nu se stie. poate reusim cevathinking
Nu cred ca ne-am mandrit vreodata ca suntem romanithinking O luam logic. Incepem cu Ceausescu. Cred ca toata lumea a aflat de Timisoara.Deci, nu ne madrim cu asta.Nici cu guvernul actual, nu ne putem mandrii. Dar, noi inca ne putem mandrii caci avem oamenii foarte destepti.
Da, inca sunt patriota :-J si o sa incerc sa ma mentin.

Bafta!

1 răspuns:
| PupicelT a răspuns:

Am o parere foarta buna despre Romania.
Este in top.
In topul foameteiwinking