| Monique_3125 a întrebat:

Ce parere aveti despre romanul "Ion" de Liviu Rebreanu? Mie mi-a placut foarte mult...:X

Răspuns Câştigător
| madalina2727 a răspuns:

Buna! Ion este unul dintre romanele care mi-a placut desi recunosc ca m-a intristat f mult.si nu-l consider de moda veche precum spunea SweetCandy ci chiar un roman f bun care a reusit sa impresioneza multi cititori prin trairile personajelor si drama Anei.pacat ca a avut asa final trist.

12 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

L-am inceput da'nu l-am terminatbig grin nu mi-a placut poate pentru ca e mai de moda vechebig grin eu raman fana Eliade love strucklove strucklove struck

| inna a răspuns:

Mie nu mi-a placut ..nu e genul meu de carte.

| arysa a răspuns:

Si mie mi-a placut mult...si in afara de romanul asta mi-a mai placut Viata ca o prada, Romanul adolecentului miop, Mara :X

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

E suuuperhappy

| Monique_3125 explică:

Si Eliade imi place tare mult...:X

| Monique_3125 explică:

Mda...asa e

| Monique_3125 explică:

Nu prea am citit Preda sau Teodoreanu...happy

| sunt_fericita a răspuns:

Mia placut, insa nu pot sa zic ca ma impesionat, ma asteptam la ceva mai bun. cel mai mult m-a impresionat romanul Ciuliandra tot de Rebreanu.Foarte mult mi-a placut sh chiar am plins la romanul "Padurea spinzuratilor" la fel de Rebreanu... P. S:Rebreanu este scriitorul meu preferat...

| Candace a răspuns:

Iu iubesc. e genial.:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un roman foarte bun, alaturi de "Rascoala", pe care, daca-mi permiti, ti-l mai recomand.

ps:si mie imi place Eliade

De Marin Preda ce zici? Sau Ionel Teodoreanu.

| Georges_Ionut_1993 a răspuns:

Mie acest roman mi a placut foarte mult din punct de vedere desi recunosc ma intristat foarte mult dar este unul dintre cele mai frumoase romane pe care le am citit...