| Anemius34 a întrebat:

Ce părere aveți despre școala online și examenele naționale?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noi cu toții avem o părere foarte bună - se numește adaptarea la intuneric

| Furnicuta000 a răspuns:

Evaluarile nationale sunt pentru a face o diferentiere intre elevi la admiterea la liceu. Adica e si normal ca un elev care nu se sinchiseste sa invete sa nu aiba dreptul sa ocupe un loc la un liceu de elita, loc pe care l-ar putea ocupa un elev care chiar invata bine.
Iar scoala online e ok dar nu ar trebui sa dureze prea mult pentru ca altfel elevii nu vor mai sti sa se comporte in societate

| nuamabsolutnicioidee a răspuns:

1) Evaluările Naționale vor să vadă cât de deștept ești, dar eu tot nu le înțeleg rostul :/

2) Școala online... Total nefolositoare. O fi și asta școală, dar:
- Unii nu au acces la un device sau la internet.
- Alții au probleme cu device-ul / internetul.
Cum am spus, e total nasoală?