| Mona11 a întrebat:

Ce parere aveti despre Spania sau spaniola?

Răspuns Câştigător
| JiTerra a răspuns:

Me encanta muchisima

| Mona11 explică (pentru JiTerra):

Serios? iti place? e limba si tara mea preferata :Xlove struck:X:X:X

| Vix999 a răspuns (pentru JiTerra):

Cred ca vrei sa spui muchisimo...
Mie imi place limba dar tara...numai partea euskera.cea de pe langa Franta. Acolo economia este foarte ok fata de restul tarii iar oamenii sunt mult mai stilati si culti...a si da..nu sunt multi romani

| JiTerra a răspuns (pentru Vix999):

Noo :O muchisima nu michisimo :O a/o e ca un articol feminin/ masculin

| JiTerra a răspuns (pentru Mona11):

Si inca cum smug

| Vix999 a răspuns (pentru JiTerra):

Te encanta mucho ...cu derivata muchisimowinking Crede-ma
Poti spune : "muchisima gente" = foarte multi oameni si "me encanta muchisimo" = imi place foarte mult. Vezi diferenta?

| JiTerra a răspuns (pentru Vix999):

Daca traduci cu google translate sau alte dictionare de pe net, traduc gresit. Crede-ma..eram obsedata de telenovele, de acolo stiu spanioala Si exista me encanta muchisima -.-' ca n-ai auzit tu e partea a2-a

| Vix999 a răspuns (pentru JiTerra):

Nu traduc cu nici o metoda de traducere. Lucrez cu spaniola si engleza zilnic. De aici iti spun : crede-mawinking Nu ca sa nu adorm. Dar ma rog, nu mai stau sa ma contrazic cu tine. Tu spune cum vrei tu.

| JiTerra a răspuns (pentru Vix999):

Dar eu asa am auzit, si vorbesc pe facebook cu persoane din Spania. Daca ei sunt in stare sa inteleaga ce spun..cu cati vorbesc, daca chiar ar fi gresit, cred ca unul mi-ar spune "que?"...

| Mona11 explică (pentru Vix999):

Am intrebat-o pe mama care a facut facultate de spaniola si restul nu mai conteaza si a zis ca este ca tinewinking

| Vix999 a răspuns (pentru Mona11):

Pai da...stiu ca este ca mine happy Oricum draguta facultate a facut mama ta
Mersi happy
Sangoo... normal ca se intelege. Eu doar ti-am spus ca nu este corect folosit, dar de intuit ..se intuieste ce vrei sa spui. Daca ar veni la tine un strain si ti-ar spune : tu este frumos...tu ai intelege ca ti-a facut un compliment si ti-a spus ca esti frumoasa. Doar nu o sa stai sa-l corectezi acum ..pentru ca e normal sa nu stie sa scrie corectwinking
Eu ti-am raspuns ca sa te ajut nu ca sa te critic. Foarte frumos ca ai invatat spaniola de la televizor, asta inseamna ca ai o usurinta in a invata limbi straine (ai si ureche muzicala buna) ...sa nu irosesti talentul asta. Invata cat mai multe limbi straine ca te vor ajuta pe viitor.
Si tu la fel Mona ...de fapt toti care sunteti inca adoloescenti, invatati cat mai multe limbi straine si cat mai ciudatewinking

| Mona11 explică (pentru Vix999):

Stiu a facut romana-spaniolalove strucklove struck:X si a promis ca ma invata si pe mine spaniolalove struck deja m-am apucat iubesc tara si limbalove strucklove strucklove struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru JiTerra):

Se zice ''Me encanta muchisimo", crede-ma am stat 8 ani in Spania...

20 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Limba e prea usoara, mi-e si rusine ca am invatat-o fara sa vreau, si tara este una infecta cu oameni infecti.

| Mona11 explică (pentru unknownn):

Si tu care mata ai fi ce mama dracu tari iti plac cegoasa de Anglia sau franta in care merg alea goale pe strada cu romantici imputiti? care nu au facut nimic de mana lor sunt niste paduchiosi!

Răspuns utilizator avertizat
| irrumator30 a răspuns:

Vrei ceva mai serios si mai frumos? Nu e asa cald, dar se traiete mai bine, chair mai bine decat in Germania. tarile nordice: Suedia, Norvegia sau Danemarca. Limba e foarte grea, dar daca reusesti s-o inveti si sa te adaptezi...

| VampireBlood a răspuns:

Me gusta!

| silviu1225 a răspuns:

Si eu traiesc in Spania de vreo 2 ani, in Barcelona. Nu e rau, dar tot mi-e dor de Romania!

| Mona11 explică (pentru silviu1225):

Iubesc barcelonalove strucklove struck:Xlove strucklove struck imi doresc foarte mult sa ajung acolo...parintii nu sunt de acord sa mergem dar totusi sper sa ajung cat mai curand...

| JiTerra a răspuns (pentru Mona11):

Eu poate emrg in sem. 2 in saptamana altfel cu o clasa