| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre teoria ca luna este artificiala?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pacientii de pe la Spitalu 9 vorbeau despre asa ceva. Esti cazat pe acolo?

| RAY a răspuns:

Oamenii in loc sa gandesca mai rational se tampesc

| T0T a răspuns:

Prostia evoluează, iar eu aflu lucruri noi despre cum anume evoluează. Am trăit să o văd și pe asta.

| RainmakerX a răspuns:

Stiai ca a revenit teoria cu pamantul plat? Din pacate nu glumesc laughing

| Nătărău a răspuns:

Artificială în sensul că a făcut parte din Pămînt la un moment dat și că a fost "explodată" afară din ocean. Am auzit de la oameni foarte serioși de treaba aia. E foarte posibil ca noi să o fi creat.

| anonim_4396 explică (pentru Nătărău):

Categoric Luna nu a iesit din ocean laughing
Toriile oficiale sustin ca Luna s-a format in urma unei coliziuni a unei planete cu Pamantul. Iar materiile rezultate in urma impactului au fost captate de gravitatie cu timpul Unindu-se si creeand Luna. (Mi se pare teorie putin "ciudata")
Sau ca Luna era o planeta "ratacitoare" care a fost prinsa de gravitatia Pamantului (Asta mi se pare mai acceptabil)
Dar In intrebarea mea eu ma refeream, daca Luna a fost creata de o Civilizatie Inteligenta. Tinand Cont ca multe aspecte, precum si compozitia Lunii Nu se prea leaga. OK este asa o intrebare "sci-fi"...
Apropo Intrebarea e din 2018 big grin

| Nătărău a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://hiram1555.com/......ndication/

https://www.newjeru.com/......come-from/

Am date mai exacte decît link-urile astea despre cum luna a fost explodată din ocean. Ți le trimit astea acum să-ți faci o idee cam de unde vin eu cu teoria.

| Nătărău a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți căuta între timp pe net dacă vrei după termenii "deportation of the moon".

| zeus24 a răspuns:

Teoria asta este foarte veche. socrate cand era senil a afirmat ca luna este o gramada de gunoi.