| Alex a întrebat:

Ce parere aveti despre teoria evolutiei lui Charles Robert Darwin?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

O teorie care a lansat păreri pro şi contra. Pentru mine pe pământ se petrec mult mai multe fenomene de involuţie decât de evoluţie.
Fiecare organism are un sistem sigur de autoprotecţie care nu permite transformarea acestuia în altceva. Chiar prin încrucişări între specii înrudite din care rezultă un urmaş, acesta este sortit pieirii din cauze multiple, dar şi în caz că supravieţuieşte - nu se va putea reproduce.
ADN-ul are sisteme de siguranţă comparabil să spunem cu sistemele antivirus din compuri. Singurele evenimente posibile sunt accidentele de reproducere şi uzura acelui şablon ADN care are consecinţe negative şi nu pozitive.
Poţi citi ceva mai mult aici : http://www.referat.ro/......716c5.html

| Termopile a răspuns:

Se acordă prea multă importantă teoriei lui pește prăjit